Selman Arapça Yazılışı ve Anlamı

Selman İsmi Arapça Nasıl Yazılır? Aşağıda verdiğimiz taploda adın her özelliğini bulabilirsiniz.

Arapça yazılışı : سلمان
Arapça okunuşu : Selmân
Türkçe kullanılışı : Selman
Ebced Değeri: 181
Anlamı : Barış içinde bulunma, huzur, erinç.” anlamına gelmektedir. Kökeni Arapça’dır. Eymen ve Selvan isimleri yanına uygun olabilir. (selman) şekinde okunur.

ARAPÇA YAZILIŞI :

سلمان


İsimlerin anlamlarının çocuğun kişiliğinin gelişmesinde önemli bir yeri vardır. O yüzden unutulmamalıdır ki, Çocuğa isim koymak, çocuğun kişiliğini şekillendirmenin ilk adımıdır. Peygamber Efendimiz annenin babanın çocuklarına karşı görevlerinden birinin de ona güzel bir isim vermek olduğunu söyler. Resulüllah Efendimiz isim vermeye önem vermiş, anlamı güzel olmayan isimleri değiştirmiştir.

İsimlerin anlamından ziyade Kuran’da olmasına bakarız. Ama Kuran’da olup da anlam taşımayan ya da olumsuz anlamlar içeren birçok ismi koymuşuzdur çocuklarımıza. Bir ismin güzel olması için mutlaka Kur’an-ı kerimde bulunması gerekmez.

O halde çocuklarımıza isim verirken hatta sadece çocuklara değil eşyaya, bitkilere, hayvanlara dahi isim verirken güzel ve anlamlı isimler vermemizin gereği anlaşılmış olur. Unutmadan hatırlatayım, bunları vücudunuza dövme yaptırmak için kullanmayın. Dövme, dinen yasak olan şeyler kapsamında.

Önceki İçerikLokanta Arapça Yazılışı Okunuşu ve Anlamı
Sonraki İçerikKötülüklerden Kurtulma Duası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here