Çorum’a Giderken Okunacak Dua ve Anlamı

Hepimiz bazen bir yerden bir yere gideriz. Bu nedenle herhangi bir şehre gidildiğinde tavsiye edilen bir duayı sizler için derledik. Bir şehire girildiğinde o şehrin halkı ile kaynaşmak karşılıklı muhabbet, sevgi ve saygı içerisinde olmak için bu duâ okunmalıdır. Mümkün ise üç defa tekrar edilmelidir. Bu nedenle eğer bir gün Çorum şehrine geldiğinizde tavsiye edilen duayı okumayı unutmayın. Evvela Çorum hakkında biraz bilgi vermekle başlamakta fayda vardır.

Çorum, İç Orta Karadeniz Bölgesi’nde Çorum ilinin merkezi ve aynı isim ile merkez ilçesi olan şehir. Çorum müstesna doğal güzellikleri ve yaşayan geleneksel kültür yapısı ile de görülmesi gereken yerlerdendir. Çorum ilinden alınabilecek şeylerin başında, şehrin sembollerinden olan , Çorum leblebisi ve bakır hediyelik eşya gelmektedir. Çorum’un ekonomisi esasen tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır.

Bismillahirrahmanirrahim
“Sizden herkes, ihtiyaçlarının tamamını Rabbinden istesin, hatta kopan ayakkabı bağına varıncaya kadar istesin.”

TÜRKÇE OKUNUŞU : (Allahumme bârik lenâ fiha, Allahumme rzuknâ fîha mennâha, vehab-bibna ilâ ehliha ve habbib salihi ehliha ileyna.)

ANLAMI : “Allah ’ım, bu şehiri bize mübarek kıl, nimetlerinden bizi rızıklandır. Halkını bize sevdir ve bizi de onlara sevdir Allah’ım.

Önceki İçerikKur’anı Kerim’de Öç Almak ile ilgili Ayetler
Sonraki İçerikMehmet Tevfik Temiztürk ALLAH’ı İnkar Etme Şiiri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here