Baş Ağrısında Okunacak Dualar

Belki birçoğumuzun başına gelmiştir. Baş ağrısına muzdarip kalmış ve bunun için tedavi ve ilaç kullanan birçok hastalarımız vardır. Baş ağrısı için Hz. Peygamber efendimizin okuduğu bir duayı veya tavsiye ettiği duaları sizler için derledik.

Peygamber (sav)’in zevcesi Âişe (ra) şöyle dedi: Rasûlullah (sav) şöyle buyurdu: “Müslümâna batacak bir dikene varıncaya kadar herhangi bir musibet isabet ederse, Allah muhakkak o musibete karşılık, onun bir günahını keffâretleyip örter.” Resûlullah, Hazret-i Alî’ye buyurdu ki: “Başın ağrıyınca, elini başına koy ve Haşr sûresinin sonunu – Lev enzelnâ’dan itibaren oku.”

(Menâfi’un-nâs) kitabında diyor ki: Baş ağnsı devâ, ilaç ile geçmezse, Bekara sûresinin 196. âyetini, femen den ev-nüsük’e kadar yazıp, muska haline getirerek başına korsa (başörtüsünün veya başlığın altma iliştirirse), biiznillah şifâ bulur. Başma besmele ve sonuna üskün lillah yazılır.

Abdestli olarak ve Kur’an-ı kerim harfleri ile yazmalıdır. (59/1) Resûlullah’m Haşr sûresinin bu kısmmı okuduğu zaman, mübârek elini, mübârek başma koyduğu ve: “Ölüm hâriç, bu her hastalığa şifâdır.” buyurduğu bildirilmiştir. (Bu ayetler, ayatı hırz (76) dualarının içinde vardır.)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin