Yatsı Namazından Sonra Okunacak Dua

Beş vakit farz namazlardan biride Yatsı namazıdır. Yatsı namazının vakti akşam namazının vakti çıktıktan sonra girer ve sabahın vakti girinceye kadar devam eder. Evet Yatsı namazını kıldıktan sonra okunmasını tavsiye edilen duayı sizler için derledik. Ama tabiki namazdan sonra dilediğiniz gibi dua edebilirsiniz. İsterseniz kitaptan okuyarak, isterseniz de kalbinizden geçen isteklerinizi ifade ederek dua edebilirsiniz. Namazlardan sonra, mutlaka şu dua okunmalıdır, diye bir kural yoktur. Herkes ihtiyacına göre dua eder.

Günlük namazlar arasında ayrı ayrı birer duâ okunması arzuya muvafıktır. Gönlün hoş olması, ruhun berraklaşması ve ahlâkın düzelmesi ve rızkın fazlalaşması için bulunmaz bir manevî devâdır.

TÜRKÇE OKUNUŞU : (Yâ dâimen bilâ fenâin veyâ kaimen bilâ zevalin veya müdebbiren bilâ vezirin. Sehhil aleynâ ve ebeveynâ külle asrin.)

ANLAMI “Devamı olup sonu olmayan, ayakta olup hiç yıkılmıyan ve ey tedbiri güzel alıp veziri bulunmayan (Allah’ım); işlerimizi ve anne babalarımızın işlerini kolay eyle/’

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin