Kur’anı Kerim’de Zamanın Göreciliği ile ilgili Ayetler

Konularına göre alfabetik Kur’an sistematik fihristi kelime sözleri. Kurani Kerimde geçen Zamanın Göreciliği hakkında neler söylüyor? Zamanın Göreciliği anlatan ayetler nelerdir? Kuranda Zamanın Göreciliği ile alakalı arapça sure ve ayetlerin okunuşları hangileridir? Zamanın Göreciliği kuranda nasıl geçiyor? Zamanın Göreciliği ile ilgili Kur’anı Kerim de sure ve ayetlerin anlamları meali nedir?

Hac Suresi, 47. ayet okunuşu : Ve yesta’cilûneke bil azâbi ve len yuhlifallâhu va’deh(va’dehu), ve inne yevmen inde rabbike ke elfi senetin mimmâ teuddûn(teuddûne).

Hac Suresi, 47. ayet: Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va’dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin Katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir.


Secde Suresi, 5. ayet okunuşu : Yudebbirul emre mines semâi ilel ardı summe ya’rucu ileyhi fî yevmin kâne mıkdâruhu elfe senetin mimmâ teuddûn(teuddûne).

Secde Suresi, 5. ayet: Gökten yere her işi O evirip düzene koyar. Sonra (işler,) sizin saymakta olduğunuz bin yıl süreli bir günde yine O’na yükselir.


Mearic Suresi, 4. ayet okunuşu : Ta´rucul melâiketu ver rûhu ileyhi fî yevmin kâne mikdaruhu hamsîne elfe seneh(senetin).

Mearic Suresi, 4. ayet: Melekler ve Ruh (Cebrail), ona, süresi elli bin yıl olan bir günde çıkabilmektedir.

Önceki İçerikPeygamberimizin Dost İle İlgili Hadisleri
Sonraki İçerikHz Ali’nin Ahlak İle ilgili Sözleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here