Arkalı it Kurdu Boğar Atasözü İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

Arkalı it kurdu boğar; atasözünü anlamı ve cümle içinde kullanmak. Ayrıca Açıklama ve kompozisyon yazmak.

Arkalı it kurdu boğar.
Çevresi geniş, ailesi kalabalık, akrabaları çok insanlar bileği bükülmesi zor kişilerdir. Bu gibi kişiler için bir sorun olduğunda, bu sorunu çözmeye ortak çok kişi var demektir. Özelliklede bu gibi kişiler kötü niyetli ve acımasız insanlar ise bu durum karşısındaki için çok daha zor olacaktır.

Kısaca açıklaması : Küçümsenen, ciddiye alınmayan, zayıf ve güçsüz kimseler, arkasında güçlü bir destek ve yardımcı bulduğunda en zor işleri bile başarabilir.

Cümle İçinde Örnek Kullanımı: Arkadaşlarıma geniş bir aile olduğumu söyince bana arkalı it kurdu boğar dedi.

Açıklama ve kompozisyon : Hayatta bazı insanlar vardır gücünü ve kuvvetini arkasında duran ve ona her konuda yardım edenler yakın arkadaşları veya akrabaları vardır. Tabi bu gibi insanlar bileği bükülmesi zor kişiler olduğu için kimse onlara kolay kolay ilişmez. Özelliklede altını çizilem bu gibi kişiler kötü niyetli ve acımasız insanlar ise bu durum karşısındaki için çok daha zor olacaktır.

Eğer bir insan zayıf ve bazı işleri başaramıyorsa lakin arkasında güçlü kimseler ve güçlü bir destek yardımcısı bulunduğunda en zor işleri bile kolaylıkla başarabilirler. Bu nedenle kişi böyle bir imkana sahip olduğunda mazlumun yanında güçsüzün yanında olduğunda daha iyi ve gücüne güç katabilir.

Not: Bu atasözüyle ile ilgili bir cümle veya bir bilginiz varsa aşağıda yorum kısmına yazarak başkaların okumasına yardımcı olabilirsiniz.

Önceki İçerikDemir ile ilgili Başlayan Atasözleri ve Anlamları
Sonraki İçerikKur’anı Kerim’de Deniz ile ilgili Ayetler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here