Sen İşten Korkma İş Senden Korksun İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

Sen işten korkma, iş senden korksun, atasözünü anlamı ve cümle içinde kullanmak. Ayrıca Açıklama ve kompozisyon yazmak.

Sen işten korkma, iş senden korksun.
İnsan iradesi karşısında hiçbir zorluğun dayanması mümkün değildir. Yeter ki canla başla bir işe gönül verilsin. Bunun için insan, yapacağı işi gözünde büyütmemeli, yenmeye azmederek çalışmaya koyulmalıdır.

Kısaca anlamı : “İnsan, yapacağı işi gözünde büyütmemeli, yenmeye azmederek çalışmaya koyulmalıdır.

Cümle İçinde Örnek Kullanımı :
“Annemin sen işten korkma iş senden korksun, demesiyle birlikte zorda olsa bir cesaretle işe başladım.

Açıklama ve kompozisyon : Bir işi başarmada azim ve cesaret çok önemlidir. Eğer girişeceğin işi gözünde büyütür, bunun altından kalkamam diye korkar, azmini yitirirsen başarılı olamazsın. Korkma, cesaretle işin üstüne üstüne git, bak nasıl iyi bir sonuç alacaksın.
İnsan, yapacağı işi gözünde büyütmemeli, yenmeye azmederek çalışmaya koyulmalıdır.
İnsan iradesi karşısında hiçbir zorluğun dayanması mümkün değildir. Yeter ki canla başla bir işe gönül verilsin. Bunun için insan, yapacağı işi gözünde büyütmemeli, yenmeye azmederek çalışmaya koyulmalıdır.

Yeter ki canla başla bir işe gönül verilsin. Bunun için insan, yapacağı işi gözünde büyütmemeli, yenmeye azmederek çalışmaya koyulmalıdır. Azim ve cesaret, bir işi başarmak için çok önemlidir.

Eğer işinizi büyütürseniz, onunla başa çıkamayacağımdan korkacaksınız ve aziminizi kaybederseniz başarılı olamayacaksınız. Korkma, cesurca işe git, bak ne kadar iyi olacak. Her iş, ortaya çıkabilecek engellere direnerek ve onları yenerek gerçekleştirilir.

İnsan gözünde yapılacak işi büyütmemeli, onu dövmemeye çalışarak işe koyulmalıdır. Herhangi bir zorluğun insan iradesine dayanması imkansızdır. Bir kalple başladığınız sürece, bir şeyler yapmaya istekli olun.

Bunun için kişinin gözünde yapılacak işi büyütmemesi gerekir, ama sebat ederek işe alınmalıdır.

Not: Bu atasözüyle ile ilgili bir cümle veya bir bilginiz varsa aşağıda yorum kısmına yazarak başkaların okumasına yardımcı olabilirsiniz. Secdem.net

Önceki İçerikÜcretsiz Yapılan Bir Yolculuk Biçimi Verine Ad
Sonraki İçerikSadece Bu Gece Arapça Yazılışı Okunuşu ve Anlamı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here