Tarla ile ilgili Deyimler ve Anlamı

Tarla ile ilgili deyimler ve anlamları. İçinde ve anlamında tarla kelimesi geçen deyimler hangileridir? Tarla deyimi ile ilgili sözler nelerdir?

Birçoğumuz deyimlerle ilgili bazı sözler veya cümleler bulmaya çalışmaktayız. Bugün’de yukarıdaki başlık altında sizler için deyimler derledik. Evvela Deyimin tanımını yapmakla başlamakta fayda vardır. Deyimler çok büyük bir oranda mecaz anlamda kullanılır ancak gerçek anlamda kullanılanlara da rastlanmaktadır.

Bazı durumların ifade edilmesinde zorluk yaşandığında, anlamların yetersiz kaldığı anlarda etkili bir anlatım aracı olarak deyimleri kullanırız. Çoğunlukla gerçek anlamından ayrı bir anlam taşıyan, en az iki sözcükten oluşan kalıplaşmış söz ya da sözcük grupları.eş. Kimi deyimlerde, asıl anlamlarından tamamıyla sıyrılmazlar. Yerine göre asıl anlamından da alınabilir, daha başka bir anlama da gelebilir. Bunu cümle içindeki kullanılış şeklinden anlarız.

Deyim : Tarla açmak
Anlamı : çalıları, ağaçları, taşları kaldırarak veya ormanlık bölgede ağaç keserek, yakarak bir yeri sürülüp ekilir duruma getirmek.

Deyim : Yağmur olsa kimsenin tarlasına düşmez (yağmaz)
Anlamı : elinden geldiği hâlde kimseye iyilik etmeyenler için kullanılan bir söz.

Önceki İçerikTasfiyehane Nasıl Yazılır Ayrı mı Bitişik mi
Sonraki İçerikKalıp Halinde Satılan Katkısız Çikolata Nedir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here