Bin Yıldan Beri Nasıl Yazılır Ayrı mı Bitişik mi

Halk arasında birçok kelime kullanırız. Ama bazen nasıl yazıldığı bilinmemektedir. Bin yıldan beri” kelimesinin nasıl yazılacağını merak ediyorsanız yalnız değilsiniz! Çoğunlukla yanlış kullanılan Bin yıldan beri nasıl yazılır? Sayılar harflerle de yazılabilir. Aralarında boşluk bırakılır.

Bugün gerek sosyal medya paylaşımlarında gerekse internette yer alan metinlerde bu sıfat tamlamasıyla ilgili ne denli yazım yanlışları yapıldığı hemen göze çarpmaktadır. Bu kelime genellikle Binyıldan beri şeklinde yanlış yazılmaktadır.

“Bin yıldan beri” sözcüğünün yazımı ile ilgili birçok kez hataya düşülmektedir. Birleşik mi yoksa ayrı mı yazacağım diye kararsız kalan kişiler ilk olarak TDK’nın resmi internet sitesine giderek sorgulama yapar. Türk Dil Kurumu’nun yanı sıra bu başlık altından da Binyıldan beri’ şeklinde yazılması hatalı olup, kelimelerinin “Bin yıldan beri” şeklinde yazılması gerekir. Kelimenin diğer yazım şekilleri yanlıştır. Lütfen Türkçemizi düzgün kullanmaya özen gösterelim. Doğru kullanımı Bin yıldan beri”şeklinde olmalıdır.

Bu sözcüğün doğru yazımı ve örnek cümlelerde kullanımı hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Binyıldan beri (Yanlış kullanım)

Bin yıldan beri ✓ (Doğru kullanım)

Bin yıldan beri bu işler böyle yürümüş.

Önceki İçerikİnsanların Saçları Neden Dökülür
Sonraki İçerikJ Harfi ile Başlayan Meslek Grupları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here