İnsanların Yüzde Kaçı Google Tarayıcısını Kullanıyor

38

Gelişen teknoloji ve internet erişiminin kolaylaşmasıyla beraber dünyada internet ve sosyal medya kullanımı gitgide artıyor. Dünyada internet kullanımı, bu yılın temmuz ayı itibarıyla yüzde 56’ya yükselerek 4,33 milyar kişiye ulaştı.

Yeni bir bilimsel araştırmaya göre insanların %43’ü Google’ı arama motoru olarak kullanıyor, kalan %57 ise internet bağlantısının olup olmadığını kontrol etmek için kullanıyor. Araştırma sonuçlarına göre; dünya nüfusunun yüzde 53’ünü oluşturan 4 milyar 200 bin kişi internet kullanıyor. Sosyal medya kullanıcılarının toplam nüfus içerisindeki payı ise yüzde 42’si 3 milyar 190 bin kişi sosyal medya kullanıcısı oldu. 2017 yılı sosyal medya istatistiklerinde 3 milyar 20 milyon olan sosyal medya kullanıcı sayısı 2018’de 3 milyar 200 milyona yükselmiş durumda.

Türkiye’nin yüzde 46’sı henüz interneti kullanmıyor. Yaşlılar internette gazete okuyor, gençler ise sosyal gruplara katılım gösteriyor. İnterneti kullananların yüzde 78’i sosyal gruplara katılırken, elektronik kitap okuma oranı ise yüzde 4.8’de kaldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here