21 C
İstanbul
25.4 C
Ankara
22 C
Konya
23 Ekim Cuma 2020

Ağız Kanı için Şifalı Bitkiler Nelerdir

- Advertisement -
- Advertisement -

AĞIZDAN KAN GELME   
Ağızdan kan gelmesinde uygulanacak terkipler:   
R -1: “Birer bardak sinirli yaprak usaresine 3 gr. kilermeni ilave ede­rek içilmeli.
Kilermeni………..6.gr
Semizotu tohumu…………1,5 gr.
Marul tohumu ……………..1,5 gr.
Tere tohumu……………….1,5 gr.
Nişasta………………………1,5 gr.
Arap zamkı………………….3 gr.
Kitre………………………….3 gr.
Nöbet şekeri………………25 gr.
“Bu maddeler toz yapılır. Bir kavanoza konur. Günde üç defa birer ka­şık yutulur.”

R – 3: Semizotu tohumu……….9 gr.
Sinirli yaprak tohumu…………..9 gr.
Geyik boynuzu……………………9 gr.
Nişasta……………………………..9 gr.
Tin ermeni…………………………6 gr.
Haşhaş tohumu…………………6 gr.
Arap zamkı……………………….6 gr.
Bu maddeler toz yapılır. Günde üç defa birer kaşık yutulur.

Asırlardan beri insanlık âleminin en büyük şifa menbaı diye ifa­de ettikleri, çeşitli bitki ve otlara karşı alâkanın giderek arttığı ve bu bitkilerin bütün dünyada çok yaygın bir şekilde kullanıldığı günü­müzde, memleketimizde de bu ihtiyaca cevap verebilecek bitkiler vardır.insanların hastalıklarının tedavisi cihetinde cidden faydalı reçete­ler ve tavsiyeler sunması bakımından büyük değer taşımakta. Sizde Şifalı Bitkiler ile hastalıklarınıza doğal bitkisel çözüm ile derdinize deva bulabilirsiniz.

Uzun yıllar süren tecrübeler sonucu gerek İslâm tıb âlimleri, ge­rekse diğer tıb bilim adamları çeşitli bitki ve otların insan vücuduna ne gibi faydalar ve zararlar sağladığını belirlemişler ve belirlemiş ol­dukları bilgilerin ışığı altında bitkilerin insan sağlığına faydalı, hasta­lıklarına da çare olması maksadı yada bitkilerle hastalıkları tedavi maksadı wep sayfamızda sizler için Şifalı otlar, Şifalı taşlar, Şifalı bitkiler ile sizler için derledik….

Şifalı Bitkiler Nedir? Şifalı bitkiler içerdiği çeşitli moleküller ve vitaminler ile insanlar için oldukça faydalı bitkilerdir. Şifalı bitkiler birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Siyatik ağrısı, eklem ağrısı, kas ağrısı, sırt ağrısı, baş ağrısı, kulak ağrısı, diş ağrısı, berelenme, kesik, burkulma, adet sancısı, böcek ısırması gibi durumlarda ağrıları dindirme özelliğinden dolayı iyi geldiği bilinmektedir.

İlaç olarak bitkilerin kullanımı, insanlık tarihinin en eski tıbbi tekniklerinden biridir. Etnobotanik (bitkilerin geleneksel olarak insanlar tarafından kullanımları) gelecek ilaçları keşfetmek için etkili bir yol olarak kabul edilmektedir. Hekimlerin mevcut ilaçların çoğu aspirin, dijitalisten, kinin ve afyon içeren bitkisel ilaçlar olarak kullanımının uzun bir geçmişi var.

BİTKİLERDE TEDAVİDE TEMEL KAİDELER NELERDİR
1-Hastalıklar    için mutlaka bir hekime danışılmalıdır. Öncelikle hekimin vereceği reçete kullanılmalıdır. Buna alternatif olarak ta bitkisel reçeteler kullanıl­malıdır.

2- Bitkilerin    yan etkisi (zehirli olabilir) araştırılmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.

3- Bitkisel tedaviler uzun süreli olmalıdır. Bu süre en az 2-3 aydan az olmamalıdır. Hiç ara vermeden alınmalıdır.

4- Bitkilerin    kalite derecesi iyi olmalıdır. Toplanması, kurutulması ve muhafazası uygun şekilde yerine getirilmelidir.

5- Alacağınız    bitkileri mutlaka, bitkiler konusunda uzmanlaşmış ve güvenilir aktarlardan alınız. Günümüzdeki büyücüler gibi bitkici tedaviciler de çoğalmıştır. Aman ha! Dikkatli olun! “Yarım hoca dinden, yarım doktor candan eder” Ata sözünü unutmayın.

BİTKİLERLE İLAÇLAR NASIL HAZIRLANIR
1 – Toz Şeklinde:
Bitkilerin kuru halde çekilerek toz haline getirildikten sonra kullanıl­masıdır. Bitkisel reçetede alınacak miktar belirlenmiş olup direkt ağız yo­luyla alınabileceği gibi bir bardak ılık suya karıştırıldıktan sonra da alınabilir.

2 – Haşlanarak Hazırlanması:
Bir kaba bitkisel reçetede geçen miktarda bitki karışımı konur. Daha sonra üzerine belli bir miktarda kaynar su dökülür. (Mesela: 100 gr. su 2 gr. bitki) Kap iyice kapatıldıktan sonra, kaynar su içinde 15 dk. tutulur, sık sık çalkalanır, 45 dk. oda hararetinde soğutulduktan sonra süzülür. Tatlan­dırıcı olarak bal ya da pekmez ilave edilebilir.
Not: Bu tip haşlama yöntemiyle yapılan reçeteler günlük alınacağı doz miktarında tüketilmelidir. Diğer günlere bırakılmamalıdır. (UYARI)

3 – Merhem:
Kullanılacak bitki toz haline getirildikten sonra sıvı yağ maddesi ya­vaşça azar azar ilâve edilir ve iyice yedirilinceye kadar karşıtırılır. Güneş görmeyen bir yerde mümkünse kapalı kapta saklanır.

4 – Yağ:
Kullanılacak bitki zeytinyağı içerisinde karıştırıldıktan sonra 2 hafta güneşte tutulur ve sonra süzülerek kullanılır.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

Best Van Turizm Ordu Firması İletişim Telefon Numarası

Firmanın Adı BEST VAN TURİZMTelefon 0432 215 56 56 Çağrı MerkeziE-Posta bilgi@bestvantur.comOtogar Tel: 0530 400 01 32İnternet Adresi bestvantur.comAdres : Ordu OtogarBest Van Turizm Ordu Telefon Numaraları: Merkez: 0 432 215...

Hatay Pan Turizm Adana Firması İletişim Telefon Numarası

Otobüs firmaların dan online otobüs bileti almak içim otogara (aştiye) gitmeye gerek yok. Ülkemizdeki Otobüs ile bir yerden başka şehre yapacağınız seyahatlerin bilgilerine, firmalarının...
- Advertisement -

Rüyada Put Görmek Neye Delalettir

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri : PUT: Rüyada görülen put, güzel yüzlü, ahlaklı, gaddar insanlara yorumlanır.Rüyada altın veya gümüşten yapılmış bir resim gören kimse, dünyalığa erişir.Rüyada...

Acemi Katır Kapı Önünde Yük İndirir Atasözü İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

Acemi katır kapı önünde yük indirir atasözünün anlamı ve cümle içinde kurmak. Ayrıca Açıklama ve kompozisyon yazmak.Acemi katır kapı önünde yük indirir. Anlayışsız ve beceriksiz...

Ali Osman Ulusoy İstanbul (Anadolu) Firması İletişim Telefon Numarası

Otobüs firmaların dan online otobüs bileti almak içim otogara (aştiye) gitmeye gerek yok. Ülkemizdeki Otobüs ile bir yerden başka şehre yapacağınız seyahatlerin bilgilerine, firmalarının...

Cizre Nuh Antalya Firması İletişim Telefon Numarası

Firmanın Adı ÖZLEM CİZRE NUHTelefon 0850 888 47 73E-Posta info@ozlemcizrenuh.comOtogar Tel: 0541 573 73 07İnternet sitesi : ozlemcizrenuh.comAdres : Antalya otogarı kepez antalya Cizre Nuh, KEPEZ, 07090 Kepez/AntalyaÖzlem Cizre Nuh...
- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here