Rüyada Kamış Görmek Neye Yorumlanır

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri : KAMIŞ: Rüyada kamış görmek, rezil insanlara ve kötü söze işarettir.

Kalem yapılan kamışı görmek, özentiye, mahkemeleşmeye ve gösteriş için amel etmeye yorumlanır.

Kamışın, gümüş veya altın ya da zümrütten bir takım dal ve budak olduğunu görse, rüya sahibinin dünyada kavuşacağı helal mala, temiz zevceye ve çocuklarıyla beraber cennet köşklerine inmeye ve onların kubbeleri altında oturmayı gerektiren salih amellerine yorumlanır.

Şekerkamışı, zahmet ve meşakkatle kazanılan rızka, bazan sokakta veya kamışın görüldüğü yerlerde kavgaya yorumlanır. Bazan da şekerkamışı, temiz ve şerefli bir nesle veya her hayrın asıl ve esası olan «İlm-i Tevhid» e yahut oruç ve namazın va-ciblerini yerine getirmeye, yorulur.

Bazan kamışın, mahallinin dışında ekilmiş görülmesi, o yerin harap olmasına ve halkın ayıplarının meydana çıkmasına veya kadınların toplanıp göz yaşları dökmelerine ve gizli tutulması arzu edilen şeyin artık gizlenmesinin mümkün olmamasına yorumlanır.

Bazan da kamış, uyanıkken elinden giden şeyin yine ona dönmesine yorumlanır.

Bazan kamıştaki boğumlar, günler veya aylara, yahut senelere ya da şirket kurmak için anlaşmaya ve nikah kıymaya yorumlanır.

Şeker kamışı çiğnediğini gören kimse, çok konuşulması gereken bir iş yapar. Ancak konuşması hoş ve tatlı olur.

Rüyada şekerkamışı veya sıkılabilecek başka bir şeyi sıktığını ve sıkılan şeye ateş dokunmaksızm ona sahip olduğunu gören kimse, ucuzluğa ve bolluğa erişir.

Bazan da şekerkamışı, cimri bir kimseden elde edilen rızkaişarettir.

Rüyasında gördüğü kamışın kıymetli madenlerle kaplandığını görmek, rüya sahibinin dünyada elde edeceği kıymetli mallara, zenginliğe işarettir. Bu kaplı kamışlarla bir ev yaparak içine girip oturduğunu görmek, bütün ev halkı ile cennete girerek, cennet köşkünde yaşayacağına delâlet eder.

Rüyadan bir kamışın soyulup kabuklarından ayıklandığını görmek, eğer tutuklu ise tahliye edileceğine; bir işten çıkarılmış ise tekrar işine döneceğine işarettir.


Seyyid Süleyman Rüya Tabirleri: Yanında kamışlar gören, çok zahmet çekmeden bir şey elde eder. Kamışlıkta olduğunu gören, kaba ve hayırsız insanlarla beraber olur. Elindeki kamışa dayananın, eceli yakındır. Fakirlik içinde vefat eder. Bir kavle göre kamış; laf taşımaya delalettir.
Kamıştan yapılan eşyalar, hizmetçilerle tabir olunur.
Kamış masuralar, mal ve menfaattir.


Diyanet Rüya Tabirleri : Bir kimsenin rüyasında yanında birçok kamış bulunduğunu görmesi; o kimsenin zahmet çekerek bir şey elde edeceğine, kişinin Ayasında bir kamışlıkta olduğunu görmesi; hayırsız ve kötü insanlarla arkadaşlık kuracağına delalet eder.


Molla Cami Rüya Tabirleri : Rüyada kamış görmek, rezil insanlara ve kötü söze işarettir. Bir kimse elinde bulunan bir kamışa dayandığını görse, o kimsenin ömründen az bir müddet kaldığına ve fakirleşip ihtiyaç içerisinde öleceğine işarettir.


Secdem Rüya Tabirleri : Vefasız, inançsız, cimri ve rezil insana, Bir kamışa yaslanmak kısa ömre, iğreti dostluklara ve yoksulluğa, Kendisinden kalem yapılan kamış şöhrete, silahların susmasına, güzel sanatlare ve edebi metinlere delalet eder.


“YA RABBİ, EĞER ŞU GÖRDÜĞÜM RÜYA HAYIR İSE HAYRINDA DAİM ŞER İSE HAYRA TEBDİL EYLE”

RÜYA NEDİR
İnsanların uyku sırasında gördükleri şeye veya şeylere rüya diyoruz. Arapça kökenli bir kelimeledir. Sözlük Anlamı,görünen şey demektir. Rüyanın türkçe karşılığı”Düş” tür. Ancak düş sözcüğü tam olarak rüya sözcüğünün anlamını karşılamaz. rüya, daha geniş anlamlar ifade eder. Bunların neler olduğu ilerdeki satırlarımızda ele alacağız. Rüya görmeyen insan yoktur. Sadece uyandıktan sonra bazı insanlar rüyalarını hatırlamazlar. Bütün insanları ilgilendiren böyle bir konunun geniş ve tutarlı bir açıklamaya ihtiyacı vardır. Ne yazık ki mayeti itibariyle nesnel şeyler söyleme imkanı yoktur. Zira rüya, ruh gibi çok soyut bir olaydır. Düşünce ve akıl da soyut varlıklar olmalarına rağmen,rüya derecesinde değildirler.
Sonuçlarından hareketle düşünce ve akıl’ı kavramak, onları irdeleyip ortamaya koymak mümkündür. Ama aynı şeyi rüya için söylemek mümkün değildir.

Önceki İçerikRüyada Kamet Görmek Ne Demektir
Sonraki İçerikRüyada Kamp Görmek Neyin Tabiridir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here