Zindeleşmek İçin Şifalı Bitkiler ve Yapılışı

Şifalı bitkiler birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. İlaç olarak bitkilerin kullanımı, insanlık tarihinin en eski tıbbi tekniklerinden biridir. Günümüzde ise birçok ülkede çeşitli hastalıklardan şikayetçi olan insanlar ilk olarak kendi doktorluğunu yapmak için şifalı bitkileri araştırır. Bizde şifalı bitkiler ile zinde kalmaya bitkisel tedavisi nasıl yapılır, zinde kalmaya hangi bitki iyi gelir, zinde tedavisi için gereken şifalı bitkiler malzemelerini bu sayfada derledik. 

ZİNİNDE KALMAK İÇİN
Zindeleşmek için aşağıdaki terkipler yapılır:
R -1: Meyan kökü…………………………………………………….50 gr.

Turp tohumu……………………………………………………50 gr.

Bal………………………………………………………………..200 gr.

Bu maddelerden bir macun yapılır, yemeklerden sonra birer kaşık yu-tulur.

R – 2: “Beşer gr. meyan kökü tozu yemeklerden sonra su ile içilir.

R – 3: “Yatarken birer kaşık şeker yutulmalı.”

R – 4: Havuç…………………………………………………………….1 adet

Elma………………………………………………………………1 adet

Kereviz…………………………………………………………..1 adet

Bal………………………………………………………………..1 kaşık

Ceviz……………………………………………………………..1 adet

Bunlar her sabah kahvaltı olarak yenirse, insanı çok zindeleştirir, kemiklerin kuvvetlenmesini sağlar.

R – 5: Anasona, incir batırılır, sabahları aç karnına yenir.

R – 6: Birer çay bardağı üzüm pekmezi içilir.

ZİNDELİK VE CANLILIK İÇİN

Güzel konuşmak, aklın ve zekânın faaliyetini artırmak, bedenin soğukluğunu azaltmak, idrar hakimiyetini kazanmak, spermin artmasını sağlamak, cinsel gücü artırmak, bel ve mafsal ağrılarının gitmesini sağlamak için şu karışıma devam etmek gerekir:

Karabiber……………………..10 gr. Tarçın…………………………….10 gr.

Zencefil………………………..10 gr. Helile…………………………….10 gr.

Ravend çini…………………..10 gr. Papatya…………………………10 gr.

Çamfıstığı…………………….10 gr. Hindistancevizi …………….10 gr.

Bal …………………………..1500 gr.

Asırlardan beri insanlık âleminin en büyük şifa menbaı diye ifa­de ettikleri, çeşitli bitki ve otlara karşı alâkanın giderek arttığı ve bu bitkilerin bütün dünyada çok yaygın bir şekilde kullanıldığı günü­müzde, memleketimizde de bu ihtiyaca cevap verebilecek bitkiler vardır.insanların hastalıklarının tedavisi cihetinde cidden faydalı reçete­ler ve tavsiyeler sunması bakımından büyük değer taşımakta. Sizde Şifalı Bitkiler ile hastalıklarınıza doğal bitkisel çözüm ile derdinize deva bulabilirsiniz.

Uzun yıllar süren tecrübeler sonucu gerek İslâm tıb âlimleri, ge­rekse diğer tıb bilim adamları çeşitli bitki ve otların insan vücuduna ne gibi faydalar ve zararlar sağladığını belirlemişler ve belirlemiş ol­dukları bilgilerin ışığı altında bitkilerin insan sağlığına faydalı, hasta­lıklarına da çare olması maksadı yada bitkilerle hastalıkları tedavi maksadı wep sayfamızda sizler için Şifalı otlar, Şifalı taşlar, Şifalı bitkiler ile sizler için derledik….

Şifalı Bitkiler Nedir? Şifalı bitkiler içerdiği çeşitli moleküller ve vitaminler ile insanlar için oldukça faydalı bitkilerdir. Şifalı bitkiler birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Siyatik ağrısı, eklem ağrısı, kas ağrısı, sırt ağrısı, baş ağrısı, kulak ağrısı, diş ağrısı, berelenme, kesik, burkulma, adet sancısı, böcek ısırması gibi durumlarda ağrıları dindirme özelliğinden dolayı iyi geldiği bilinmektedir.

İlaç olarak bitkilerin kullanımı, insanlık tarihinin en eski tıbbi tekniklerinden biridir. Etnobotanik (bitkilerin geleneksel olarak insanlar tarafından kullanımları) gelecek ilaçları keşfetmek için etkili bir yol olarak kabul edilmektedir. Hekimlerin mevcut ilaçların çoğu aspirin, dijitalisten, kinin ve afyon içeren bitkisel ilaçlar olarak kullanımının uzun bir geçmişi var

BİTKİLERDE TEDAVİDE TEMEL KAİDELER NELERDİR
1-Hastalıklar    için mutlaka bir hekime danışılmalıdır. Öncelikle hekimin vereceği reçete kullanılmalıdır. Buna alternatif olarak ta bitkisel reçeteler kullanıl­malıdır.

2- Bitkilerin    yan etkisi (zehirli olabilir) araştırılmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.

3- Bitkisel tedaviler uzun süreli olmalıdır. Bu süre en az 2-3 aydan az olmamalıdır. Hiç ara vermeden alınmalıdır.

4- Bitkilerin    kalite derecesi iyi olmalıdır. Toplanması, kurutulması ve muhafazası uygun şekilde yerine getirilmelidir.

5- Alacağınız    bitkileri mutlaka, bitkiler konusunda uzmanlaşmış ve güvenilir aktarlardan alınız. Günümüzdeki büyücüler gibi bitkici tedaviciler de çoğalmıştır. Aman ha! Dikkatli olun! “Yarım hoca dinden, yarım doktor candan eder” Ata sözünü unutmayın.

BİTKİLERLE İLAÇLAR NASIL HAZIRLANIR
1 – Toz Şeklinde:
Bitkilerin kuru halde çekilerek toz haline getirildikten sonra kullanıl­masıdır. Bitkisel reçetede alınacak miktar belirlenmiş olup direkt ağız yo­luyla alınabileceği gibi bir bardak ılık suya karıştırıldıktan sonra da alınabilir.

2 – Haşlanarak Hazırlanması:
Bir kaba bitkisel reçetede geçen miktarda bitki karışımı konur. Daha sonra üzerine belli bir miktarda kaynar su dökülür. (Mesela: 100 gr. su 2 gr. bitki) Kap iyice kapatıldıktan sonra, kaynar su içinde 15 dk. tutulur, sık sık çalkalanır, 45 dk. oda hararetinde soğutulduktan sonra süzülür. Tatlan­dırıcı olarak bal ya da pekmez ilave edilebilir.
Not: Bu tip haşlama yöntemiyle yapılan reçeteler günlük alınacağı doz miktarında tüketilmelidir. Diğer günlere bırakılmamalıdır. (UYARI)

3 – Merhem:
Kullanılacak bitki toz haline getirildikten sonra sıvı yağ maddesi ya­vaşça azar azar ilâve edilir ve iyice yedirilinceye kadar karşıtırılır. Güneş görmeyen bir yerde mümkünse kapalı kapta saklanır.

4 – Yağ:
Kullanılacak bitki zeytinyağı içerisinde karıştırıldıktan sonra 2 hafta güneşte tutulur ve sonra süzülerek kullanılır.

Önceki İçerikRüyada Ağız Görmek Ne Demek
Sonraki İçerikAfaki Anlamı Nedir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here