Dünyanın En Yavaş Hayvanı ve İsmi Nedir

161

Dünyanın en yavaş hayvanı hangisidir? Dünyanın en Yavaş hayvanı ismi nedir? Yada şöylemi deniliyor! en hareketsiz yavaş olan hayvan nedir?

Tarih öncesi zamanlardan bugüne kadar hayvanlar alemi, insanlar için her zaman merak konusu olmuştur.Dünyanın en yavaş hayvanını belirlemek zor olabilir; dünyada çok farklı boylarda ve farklı hızlarda hayvanlar yaşıyor. Yine de en yavaş memeli hayvan biliniyor.

Tembel hayvanlar bütün memeli hayvanlar arasında en yavaş hareket edenleridir. 1 dakika içerisinde en fazla yarım metre gidebildikleri bilinmektedir. Adını da bu yavaşlığından alan “tembel hayvan”, dünyanın en güçsüz ve dolayısıyla hareketsiz hayvanları arasında şampiyondur. Tembel hayvanların bir diğer özelliği ise çok fazla uyumalarıdır Vaktinin çok büyük kısmını ağaç dalları arasında geçiren ve bir kediden biraz büyük olan bu hayvan, ağaca tırmanırken 1 saatte ancak 1,5 m kadar ilerleyebilir.

Uzun ve güçlü tırnakları ile ağaç gövdesine ve dallara sıkıca tutunan tembel hayvan günün büyük kısmında uyur, geri kalanında da etrafındaki dallardan yaprak yiyerek beslenir.

Yavrularını doğurmak için bile yere inmeye üşenen bu hayvanlar hem sevimlilikleri hem de aşırı derecede yavaş hareketleri ile ilgi çeker. Orta büyüklükte memeliler sınıfında yer alan miskin hayvanın kulakları küçük olmasından dolayı belirgin şekilde görünmüyor. Bacak ve kolları sıska ve uzun, burunları küçük, gözleri büyük olan tembel hayvanlar, kısa ve kalın kuyruğa sahip.

Hangi hayvanlar çok yavaş hareket ediyor?
1. Bahçe Salyangoz
2. Sloth
3. Denizyıldızı
4. Dev Kaplumbağa
5. Koala Ayı
6. Sümüklüböcek
7. Denizatı
9. Manatee
10. Amerikan Ağaçkakanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here