Artvin Cuma Namazı Vakti Saat Kaçta?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan Artvin cuma namazı vakitleri takvimine sayfamız üzerinden anlık olarak ulaşabilirsiniz. Türkiye / Artvin / Artvin Cuma namazı saatleri aşağıdadır

Artvin Cuma Namazı Vakti:

Miladi TarihİmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Cuma namazının kılınabilmesi, Cuma Namazı, haftada bir gün kılınan, vakit namazlarına nazaran kendisine mahsus şartları ve husûsiyetleri bulunan bir namazdır. Cuma; cem olmak, toplanmak mânalarına gelir. Cuma hutbesi farzdır. Hutbesiz Cuma namazı sahih olmaz. Cum’a günü öğlen namazı vakti içinde bir hutbeden sonra cemaatle ve cehren kılınan iki rekat farz-ı ayn namaz. Cuma namazının farzı iki rekattır. Cumanın farz olan bu iki rekatından ayrı olarak, dördü farzdan önce, dördü de farzdan sonra olmak üzere, sekiz rekat da sünneti vardır. Vakit girdikten sonra, önce cumanın dört rekatlı ilk sünneti kılınır.

Yukarıda Belirtilen Diyanet takvimine uygun Artvin için cuma namazı saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı resmi web sitesinden bire bir düzenli olarak güncellenmektedir. Artvin Cuma namazının ezan vakitlerine Secdem.net sayfamızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.