Kur’anı Kerim’de Kuşluk Vakti ile ilgili Ayetler

Konularına göre alfabetik Kur’an sistematik fihristi kelime sözleri. Kuşluk vakti kuranda nasıl geçiyor? Kuşluk vaktini anlatan ayetler nelerdir? Kuşluk vakti ile ilgili Kur’anı Kerim de sure ve ayetlerin anlamları meali nedir? Kuranda Kuşluk vakti ile alakalı arapça sure ve ayetlerin okunuşları hangileridir? Kurani Kerimde Kuşluk vakti hakkında neler söylüyor?

Araf Suresi, 98. ayet okunuşu : E ve emine ehlul kurâ en ye’tiyehum be’sunâ duhan ve hum yel’abûn (yel’abûne).

Araf Suresi, 98. ayet: Ya da o ülkeler halkı, kuşluk vakti eğlenceye dalmışken, onlara zorlu-azabımızın gelmeyeceğinden güvende miydiler?Taha Suresi, 59. ayet okunuşu : Kâle mev’idukum yevmuz zîneti ve en yuhşeren nâsu duhâ(duhan).

Taha Suresi, 59. ayet: (Musa) Dedi ki: “Buluşma zamanımız, (ülkenin ulusal) bayram günü ve insanların toplanacağı kuşluk vakti (olsun).”Nazi’at Suresi, 46. ayet okunuşu : Ke ennehum yevme yerevnehâ lem yelbesû illâ aşiyyeten ev duhâhâ.

Nazi’at Suresi, 46. ayet: Onu gördükleri gün, sanki, bir akşam veya bir kuşluk-vaktinden başkasını yaşamamış gibidirler.Duha Suresi, 1. ayet okunuşu : Bismillahirrahmanirrahim Ved duhâ.

Duha Suresi, 1. ayet: Kuşluk vaktine andolsun,

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin