Abacı Kebeci Ara Yerde Sen Neci Anlamı Ne Demektir

Abacı, kebeci, ara yerde sen neci deyimin anlamı nedir? Öncelikle bu cümlenin bir deyim olduğunu hatırlatırız. Abacı, kebeci, ara yerde sen neci, kelimesi dilimizde sıklıkla karşımıza çıkan sözcükler arasındadır. Birçoğumuz özellikle anlamını merak ederek internet’te anlamına bakmaktayız.

Abacı, kebeci, ara yerde sen neci? Olay ve konu hakkında yeterliliği, yetkisi olmayan kişiler için “Sen neden karışıyorsun?” anlamında kullanılır.

Deyim Nedir
Çoğunlukla gerçek anlamından ayrı bir anlam taşıyan, en az iki sözcükten oluşan kalıplaşmış söz ya da sözcük grupları.eş. Tabir. Genellikle gerçek anlamından az çok ayrı bir anlamı olan, ilgi çekici bir anlatımı bulunan, ifadeyi daha zengin kılan, iki veya daha fazla kelimeden meydana gelen, kalıplaşmış söz topluluklarına “deyim (tabir)” denir.

Bazı durumların ifade edilmesinde zorluk yaşandığında, anlamların yetersiz kaldığı anlarda etkili bir anlatım aracı olarak deyimleri kullanırız. Bu deyimler Türk halkının yaşam biçimini, dünya görüşünü ve kültürünü yansıtmaktadır.

Önceki İçerikPazar ile ilgili Deyim ve Anlamları
Sonraki İçerikTavşanı Tazı Tutar Çalımı Avcı Satar İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here