Sırça Köşkte Oturan Komşusuna Taş Atmamalıdır İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

Sırça köşkte oturan, komşusuna taş atmamalıdır, atasözünü anlamı ve cümle içinde kullanmak. Ayrıca Açıklama ve kompozisyon yazmak.

Sırça köşkte oturan, komşusuna taş atmamalıdır.
Çevresindeki kişilerin küçük bir saldırısıyla büyük zarara uğrayacak kişi, düşmanlık yaratacak davranışlarda bulunmaktan kaçınmalıdır.

Kısaca anlamı : Küçük bir dokunuşla büyük zarara uğrayacak olan kişi, üzerine düşmanlık çekecek davranışlardan sakınmalıdır.

Cümle İçinde Örnek Kullanımı :” Babam bize nasihat ederken sırça köşkte oturan, komşusuna taş atmamalıdır dedi.

Açıklama ve kompozisyon : Bazı insanlar, küçük bir olumsuz girişim sonucu büyük zarara uğrayabilir. Zarar görmek istemeyen böyle kişiler, başkalarını kendine düşman edecek en basit davranışlardan uzak durmalı, sıkıntı yaşamamak için daha duyarlı davranmalıdır. Sırça, cam.

Çevresindeki kişilerin küçük bir saldırısıyla büyük zarara uğrayacak kişi, düşmanlık yaratacak davranışlarda bulunmaktan kaçınmalıdır. Bazı insanlar küçük bir olumsuz girişimin sonucunda büyük zarar görebilirler. Zarar görmek istemeyen bu tür insanlar, başkalarını düşman yapacak ve sorun yaşamamak için daha duyarlı olacak en basit davranışlardan uzak durmalıdır.

Cam, cam. Etrafındaki insanların küçük bir saldırısıyla büyük zarar görecek kişi, düşmanca davranışlardan kaçınmalıdır.

Not: Bu atasözüyle ile ilgili bir cümle veya bir bilginiz varsa aşağıda yorum kısmına yazarak başkaların okumasına yardımcı olabilirsiniz. Secdem.net

Önceki İçerikDoktor ile ilgili Deyimler ve Anlamı
Sonraki İçerikBunun İçin Birşey Ödemem Gerekir mi Arapça Yazılışı Okunuşu ve Anlamı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here