Suyu Havana Koy Döv Döv Yine Su İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

Suyu havana koy, döv döv yine su, atasözünü anlamı ve cümle içinde kullanmak. Ayrıca Açıklama ve kompozisyon yazmak.

Suyu havana koy, döv döv yine su.
İşe yarar ve etkili bir özelliği olmayan kişi yada nesne ile ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın niteliği değiştirilemez. Niteliksiz insan yada nesne ile uğraşmaya değmez.

Kısaca anlamı : Çarpıcı bir özelliği bulunan kişi ya da nesnenin, ne denli uğraşılırsa uğraşılsın, niteliğideğiştirilemez.

Cümle İçinde Örnek Kullanımı :” Kırkında neyse şimdide odur, o yüzden suyu havana koy, döv döv yine sudur demişler.

Açıklama ve kompozisyon : Etkili bir özelliği bulunan bir kişinin yada bir nesnenin bu niteliği değiştirilemez. Bu uğurda ne denli çaba gösterilirse gösterilsin, bir işe yaramaz. Çarpıcı bir özelliği bulunan kişi yada nesnenin, ne denli uğraşılırsa uğraşılsın, niteliğideğiştirilemez.

İşe yarar ve etkili bir özelliği olmayan kişi yada nesne ile ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın niteliği değiştirilemez. Niteliksiz insan yada nesne ile uğraşmaya değmez. Bir kişinin veya etkin bir mülke sahip bir nesnenin bu özelliği değiştirilemez.

Bu amaç için ne kadar çaba harcanırsa yapılsın, işe yaramayacak. Ne kadar zor olursa olsun, çarpıcı bir özelliği olan kişi veya nesne değiştirilemez. Yararlı ve etkili bir özelliği olmayan kişi veya nesnenin kalitesi değiştirilemez.

Niteliksiz kişiler veya nesnelerle uğraşmaya değmez.

Not: Bu atasözüyle ile ilgili bir cümle veya bir bilginiz varsa aşağıda yorum kısmına yazarak başkaların okumasına yardımcı olabilirsiniz. Secdem.net

Önceki İçerikTarhun Bitki mi Sebze mi
Sonraki İçerikBey Almanca Nasıl Denir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here