Temiz İş Altı Ayda Çıkar İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

Temiz iş altı ayda çıkar, atasözünü anlamı ve cümle içinde kullanmak. Ayrıca Açıklama ve kompozisyon yazmak.

Temiz iş altı ayda çıkar.
Hiçbir iş aceleye getirilmemelidir. Bir işin istenildiği şekilde, doğru dürüst yapılabilmesi için belli bir süreye ihtiyaç vardır.

Kısaca anlamı : “Doğru dürüst yapılması istenen iş, çarçabuk bitirilemez. Uzun zaman ister.

Cümle İçinde Örnek Kullanımı :“Ustaların yaptığı iş uzun sürdü ama temiz iş altı ayda çıkar derler.

Açıklama ve kompozisyon : Doğru dürüst yapılması istenen iş uzun zaman ister. Her iş belli bir zaman içinde yapılmalıdır. Belli zaman gereken işleri çok kısa zamanda tamamlamak o işin eksik bir şekilde çıkmasına neden olur.

Aceleyle güzel bir iş yapmak, kaliteli bir şey üretmek mümkün değildir. Kusursuz bir şekilde yapılmak istenen iş acele bitirilemez. Bu nedenle işi düzgün ve eksiksiz yapmak için gerekli zaman ayrılmalıdır.

Doğru dürüst yapılması istenen iş, çarçabuk bitirilemez. Uzun zaman ister. Hiçbir iş aceleye getirilmemelidir.

Bir işin istenildiği şekilde, doğru dürüst yapılabilmesi için belli bir süreye ihtiyaç vardır. İşi düzgün bir şekilde yapmak uzun zaman alıyor. Her iş belirli bir süre içinde yapılmalıdır.

Gerekli çalışmanın çok kısa sürede tamamlanması eksik çalışmayla sonuçlanacaktır. Aceleyle iyi bir iş yapmak, kaliteli bir şey üretmek mümkün değildir. Kusursuz bir şekilde yapılması istenen iş aceleyle bitirilemez.

Bu nedenle, işi doğru ve tamamen yapmak için gerekli zaman ayrılmalıdır. Düzgün yapılması istenen iş, sıçrama ve sınırlarla tamamlanamaz. Bu uzun zaman alır.

Hiçbir iş aceleye getirilmemelidir. Bir işin düzgün bir şekilde yapılması belirli bir zaman alır.

Not: Bu atasözüyle ile ilgili bir cümle veya bir bilginiz varsa aşağıda yorum kısmına yazarak başkaların okumasına yardımcı olabilirsiniz. Secdem.net

Önceki İçerikKıymet ile Başlayan Deyimler ve Anlamları
Sonraki İçerikAnizogami Nedir Eşeyli midir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here