Terazi Tartıyla Her Şey Vaktiyle İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

Terazi var, tartı var; her bir şeyin vakti var, atasözünü anlamı ve cümle içinde kullanmak. Ayrıca Açıklama ve kompozisyon yazmak.

Terazi tartıyla, her şey vaktiyle.
Her şeyin bir ölçüsü ve zamanı vardır. Herkes bu kurallara uymalıdır. Düşünülen, uygulanan her şeyin bir vakti, bir ölçüsü ve zamanı vardır. Buna çok dikkat etmelidir.

Kısaca anlamı : “Her şeyin bir ölçüsü ve zamanı vardır. Bunlara dikkat edilmelidir.

Cümle İçinde Örnek Kullanımı :“Babam bana nasihat ederken terazi var, tartı var; her bir şeyin vakti var dedi.

Açıklama ve kompozisyon : Her şeyin bir ölçüsü ve zamanı vardır. Hemen her şeyin, her işin bir ölçüsü ve zamanı vardır. Eğer bunlara dikkat edilmezse işler yolunda gitmez, karışıklık baş gösterir, hayat altüst olur, düzen gerektiği gibi kurulamaz.

Herkes bu kurallara uymalıdır. Düşünülen, uygulanan her şeyin bir vakti, bir ölçüsü ve zamanı vardır. Buna çok dikkat etmelidir.

Her şeyin bir ölçüsü ve zamanı vardır. Neredeyse her şeyin, her işin bir ölçüsü ve zamanı vardır. Bunlara dikkat edilmezse, işler iyi gitmez, karışıklık ortaya çıkar, hayat tersine döner, düzen düzgün bir şekilde kurulamaz.

Herkes bu kurallara uymalıdır. Düşünülen ve uygulanan her şeyin bir zamanı, ölçüsü ve zamanı vardır. Buna çok dikkat etmelidir.

Not: Bu atasözüyle ile ilgili bir cümle veya bir bilginiz varsa aşağıda yorum kısmına yazarak başkaların okumasına yardımcı olabilirsiniz. Secdem.net

Önceki İçerikMinnet ile ilgili Deyim ve Anlamları
Sonraki İçerikAntiasit Nedir ve Antiasit Ne İşe Yarar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here