Terazi Var Tartı Var Her Şeyin Bir Vakti Var İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

Terazi var, tartı var; her şeyin bir vakti var, atasözünü anlamı ve cümle içinde kullanmak. Ayrıca Açıklama ve kompozisyon yazmak.

Terazi var, tartı var; her şeyin bir vakti var.
Hayatta herşey ölçü ile ve bir karara göre yapılır. Bundan dolayı herşeyin bir ölçüsü ve zamanı vardır. Bunlara dikkat etmemiz gerekir. Her şeyin uygun bir zamanı vardır. Bu zamanı bilmek, kollamak gerekmektedir.

Kısaca anlamı : “Her şeyin bir ölçüsü ve zamanı vardır. Bunlara dikkat edilmelidir.

Cümle İçinde Örnek Kullanımı :“Babam bana nasihat ederken terazi var, tartı var; her bir şeyin vakti var dedi.

Açıklama ve kompozisyon : Hemen her şeyin, her işin bir ölçüsü ve zamanı vardır. Eğer bunlara dikkat edilmezse işler yolunda gitmez, karışıklık baş gösterir, hayat altüst olur, düzen gerektiği gibi kurulamaz. Her şeyin bir ölçüsü ve zamanı vardır.

Hayatta her şey ölçü ile ve bir karara göre yapılır. Bundan dolayı her şeyin bir ölçüsü ve zamanı vardır. Bunlara dikkat etmemiz gerekir.

Her şeyin uygun bir zamanı vardır. Bu zamanı bilmek, kollamak gerekmektedir. Neredeyse her şeyin, her işin bir ölçüsü ve zamanı vardır.

Bunlara dikkat edilmezse, işler iyi gitmez, karışıklık ortaya çıkar, hayat tersine döner, düzen düzgün bir şekilde kurulamaz. Her şeyin bir ölçüsü ve zamanı vardır. Hayattaki her şey ölçü ve karara göre yapılır.

Yani her şeyin bir ölçüsü ve zamanı var. Bunlara dikkat etmeliyiz. Her şeyin uygun bir zamanı vardır.

Bu sefer bilmek ve izlemek gerekiyor.

Not: Bu atasözüyle ile ilgili bir cümle veya bir bilginiz varsa aşağıda yorum kısmına yazarak başkaların okumasına yardımcı olabilirsiniz. Secdem.net

Önceki İçerikDuvar ile ilgili Deyimler ve Anlamı
Sonraki İçerikAntibiyotik Nedir ve Ne İçin Kullanılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here