Goethe Kimdir Nasıl Ünlü Olmuştur

Johann Von Goethe kimdir nasıl başarılı olmuştur? Evet şimdi sizler için bir başarının öyküsünü kısaca anlatmaya çalışacağız. Bu Hikayemiz’de Dünya edebiyatının en büyük yazararından biri olan Goethe, Tanıyalım. 

Johann Von Goethe 1749 – 1832 yıllan arasında yaşayan Alman edebiyatının dünyaca ünlü ismi Johann Von Goethe, yakın dostlarının, “Yoruldun, artık dinlen” uyanlarına şöyle cevap verir:

“Dinlenmek için önümde koca bir edebiyat var.”

Dünya edebiyatının en büyiik yazarlarından biri olan Jolıann Wolfgang von Goethe, yalnızca edebiyatla değil eğitim, doğa bilimleri ve felsefe de içinde olmak üzere pek çok konuyla yakından ilgilenmiştir. Aynı zamanda çeşitli doğa bilimleri alanlarında araştırmalar yaρmış ve yayınlar çıkarmıştır. 1776 yılından itibaren, Weimar dukalığının bakanı olarak çeşitli idari ve siyasi görevlerde bulunmuştur.

İNDİRA GANDHİ’NİN BÜYÜKBABASI
Hindistan Başbakanı îndira Gandhi, bir gün yaptığı bir konuşmada çalışmakla ilgili şu ilginç anısını anlatır:

“Büyükbabam, iki türlü insan bulunduğunu söylerdi: İşi yapanlar ve yapılan işten kendilerine pay çıkaranlar. O benim, birinci grupta yer alarak çalışmamı istedi. Çünkü orada diğerlerinden daha az rekabet vardı.

ŞÖHRET BU KADAR KOLAY MI?
Ünlü İngiliz yazar ve şair Thackeray’ın elde ettiği başarıyı kolay yoldan şöhret olmaya bağlayan biri şöyle demişti. Thackeray, bir sabah gözlerini açtı ve kendini meşhur bir adam olarak buldu.”

Thackeray’in yaşantısını yakından bilen Lord Nortcliff ise bu iddiaya şu cevabı verdi:

“O, yataktan kalkıp kendini meşhur bir adam olarak bulduğu ana kadar, 15 sene her gün 8 saat yazmıştır.”

Önceki İçerikSümer Nerededir
Sonraki İçerikZemzen Suyu Neden Ayakta İçmenin Hükmü Nedir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here