Karanfil Çiçek Anlamı

Karanfil ne anlama gelir? Karanfiller pek çok yerde süs olarak kullanılıyor.  Bunlar düğün ve doğum günü partiler, cenazelerde ve festivallerde mevcut. karanfil derin kavramları sembolize ve tarihin önemine de oldukça dikkat çeker. Karanfil çiçeği genel anlamı, aşk, ayrım ve hayranlık gibi erdemleri ve duygular anlamına gelen, karanfil çiçeğinin her renki farklı bir anlama delalet eder. Bu şekilde, karanfil çiçeği tüm renkler için farklı ve benzersiz bir anlam taşımaktadır.

Parlak kırmızı renkli, derin sevgi ve şefkat anlamına gelen hafif kırmızı karanfil, hayranlık ve dostluk anlamlarına gelir.
Mor karanfil: Asalet ve derin sevgi anlamını ifade eder. Nadir bulunan bir renktir. Buket ve aranjmanlarda kullanıldığında güzel bir hava katar.

Pembe karanfil: İçtenlik ve şevkat anlamını ifade eder. Buket ve aranjmanlarda kullanılır.

Sarı karanfil: Sıcaklık ve sevgi anlamını ifade eder. Nadir bulunan bir renktir. Buket ve aranjmanlara hoş bir görüntü katar.

Kırmızı karanfil: Sıcaklık ve aşk anlamını ifade eder. Sıkça kullanılan bir renktir.

Beyaz karanfil: Temizlik ve saflık anlamını ifade eder. Buketlerde sıkça kullanılan bir çiçektir. Aranjmanlarda da kullanılabilir.

Önceki İçerikMaria & Azıs Molya Te Ne Mi Zvani Türkçe Çeviri Sözleri
Sonraki İçerikSes Kısıklığını İçin Şifalı Bitkiler Nelerdir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here