Agresif Nasıl Yazılır ve Anlamı

Günlük hayatımızda gerek sohbet veya yazılar’da kullandığımız birçok kelimenin nasıl yazıldığını bazen hatırlamıyoruz veya bilmiyoruz. O yüzden bu gün sizler için güçlük çekilen kelimeler arasında bulunan “Agresif” kelimesi veya cümle içerisin de nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu’nun sitesin’de belirtilen sözcüğünü sizler için araştırıp derledik. TDK’ya göre anlamı ve doğru kullanımı ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları burada bulabilirsiniz.“Agresif” kelimesi günlük hayatımızda da birçoğumuz kullanmaktayız.

Agresif kelimesi şu anlama gelir : Saldırgan anlamına gelir.

Bu kelime genellikle “agrasif “ şeklinde yanlış yazılmaktadır. “Agresif” sözcüğünün yazımı ile ilgili birçok kez hataya düşülmektedir. Türkçede özellikle iki sözcüğün yan yana gelerek oluşturduğu yeni sözcük ya da sözcük öbeklerinin nasıl yazıldığı çok karıştırılır. Birleşik mi yoksa ayrı mı yazacağım diye kararsız kalan kişiler ilk olarak TDK’nın resmi internet sitesine giderek sorgulama yapar. Doğru kullanımı “Agresif” şeklinde olmalıdır.

Bu kelimenin yazımı konusunda cümle içerisinde doğru örneklerini aşağıda görebilirsiniz. Ayrıca merak ettiğiniz birçok kelimenin nasıl yazıldığını web sayfamız secdem.net sitesinden sorgulayabilirsiniz…

Doğru yazımı:

Agrasif (Yanlış kullanım)

Agresif ✓ (Doğru kullanım)

Cümle içinde örnek kullanım:

Agresif tavırları nedeniyle kurumdan uyarı cezası aldı.

Önceki İçerikBeddua Kelimenin Zıt Anlamı
Sonraki İçerikÜvey ile ilgili Deyimler ve Anlamı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here