Altın çağ Nasıl Yazılır Ayrı mı Bitişik mi

Günlük hayatımızda gerek sohbet veya yazılar’da kullandığımız birçok kelimenin nasıl yazıldığını bazen hatırlamıyoruz veya bilmiyoruz. O yüzden bu gün sizler için güçlük çekilen kelimeler arasında bulunan “Altın çağ” kelime veya cümle içerisin de nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu’nun sitesin’de belirtilen sözcüğünü sizler için araştırıp derledik. TDK’ya göre anlamı ve doğru kullanımı ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları burada bulabilirsiniz.“Altın çağ” kelimesi günlük hayatımızda da birçoğumuz kullanmaktayız.

Altın çağ” Bir şey veya bir kimse için en verimli, en başarılı dönem. Bir şeyin en çok kullanıldığı, tüketildiği dönem anlamına gelir.

Bu kelime genellikle ” Altınçağ “ şeklinde yanlış yazılmaktadır. “Altın çağ” sözcüğünün yazımı ile ilgili birçok kez hataya düşülmektedir. Türkçede özellikle iki sözcüğün yan yana gelerek oluşturduğu yeni sözcük ya da sözcük öbeklerinin nasıl yazıldığı çok karıştırılır. Birleşik mi yoksa ayrı mı yazacağım diye kararsız kalan kişiler ilk olarak TDK’nın resmi internet sitesine giderek sorgulama yapar. Doğru kullanımı “Altın çağ” şeklinde olmalıdır.

Bu kelimenin yazımı konusunda cümle içerisinde doğru örneklerini aşağıda görebilirsiniz. Ayrıca merak ettiğiniz birçok kelimenin nasıl yazıldığını web sayfamız secdem.net sitesinden sorgulayabilirsiniz…

Doğru yazımı:

Altın çağ (Yanlış kullanım)

Altın çağ ✓ (Doğru kullanım)

Cümle içinde örnek kullanım:

Takı sektörü adeta altın çağını yaşıyor.

Önceki İçerikBitkiler Yaşlılık Nedeniyle Ölür mü
Sonraki İçerikBaysal Kelimesinin Zıt (Karşıt) Anlamı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here