Değerbilir Nasıl Yazılır Ayrı mı Bitişik mi

Halk arasında birçok kelime kullanırız. Ama bazen nasıl yazıldığı bilinmemektedir. Değerbilir” kelimesinin nasıl yazılacağını merak ediyorsanız yalnız değilsiniz! Çoğunlukla yanlış kullanılan Değerbilir nasıl yazılır? Değeri olan şeylere, kimselere önem veren, onları koruyan ya da onlara saygı gösteren (kimse) anlamına gelir.

Bugün gerek sosyal medya paylaşımlarında gerekse internette yer alan metinlerde bu sıfat tamlamasıyla ilgili ne denli yazım yanlışları yapıldığı hemen göze çarpmaktadır. Bu kelime genellikle “Değer bilir” şeklinde yanlış yazılmaktadır.

“Değerbilir” sözcüğünün yazımı ile ilgili birçok kez hataya düşülmektedir. Birleşik mi yoksa ayrı mı yazacağım diye kararsız kalan kişiler ilk olarak TDK’nın resmi internet sitesine giderek sorgulama yapar. Türk Dil Kurumu’nun yanı sıra bu başlık altından da Değer bilir’ şeklinde yazılması hatalı olup, kelimelerinin Değerbilir” şeklinde yazılması gerekir. Kelimenin diğer yazım şekilleri yanlıştır. Lütfen Türkçemizi düzgün kullanmaya özen gösterelim. Doğru kullanımı Değerbilir” şeklinde olmalıdır.

Bu sözcüğün doğru yazımı ve örnek cümlelerde kullanımı hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Değer bilir (Yanlış kullanım)

Değerbilir ✓ (Doğru kullanım)

Cümle içinde örnek kullanım:

“Toplum değerbilir olamıyor”

Önceki İçerikYeni Doğan Bebekler Neden Çok Güzel Kokar
Sonraki İçerikAdet Görmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here