Strese Girmek Nasıl Yazılır Ayrı mı Bitişik mi

Günlük hayatımızda gerek sohbet veya yazılar’da kullandığımız birçok kelimenin nasıl yazıldığını bazen hatırlamıyoruz veya bilmiyoruz. O yüzden bu gün sizler için güçlük çekilen kelimeler arasında bulunan “Strese girmek” kelimesi veya cümle içerisin de nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu’nun sitesin’de belirtilen sözcüğünü sizler için araştırıp derledik. TDK’ya göre anlamı ve doğru kullanımı ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları burada bulabilirsiniz.“Strese girmek” kelimesi günlük hayatımızda da birçoğumuz kullanmaktayız.

Gerilmek, sıkıntıya girmek anlamına gelir.

Bu kelime genellikle “sitrese girmek” şeklinde yanlış yazılmaktadır. “Strese girmek” sözcüğünün yazımı ile ilgili birçok kez hataya düşülmektedir. Türkçede özellikle iki sözcüğün yan yana gelerek oluşturduğu yeni sözcük ya da sözcük öbeklerinin nasıl yazıldığı çok karıştırılır. Birleşik mi yoksa ayrı mı yazacağım diye kararsız kalan kişiler ilk olarak TDK’nın resmi internet sitesine giderek sorgulama yapar. Doğru kullanımı “Strese girmek” şeklinde olmalıdır.

Bu kelimenin yazımı konusunda cümle içerisinde doğru örneklerini aşağıda görebilirsiniz. Ayrıca merak ettiğiniz birçok kelimenin nasıl yazıldığını web sayfamız secdem.net sitesinden sorgulayabilirsiniz…

Doğru yazımı:

Sitrese girmek(Yanlış kullanım)

Strese girmek ✓ (Doğru kullanım)

Cümle içinde örnek kullanım:

“Evine görücü gelecek kız tarafı strese girer, eli yüreğinde hazırlık yapardı.” – Üstün Dökmen

Önceki İçerikZatürre Veya Pnömoni Nedir
Sonraki İçerikNem ile ilgili Deyimler ve Anlamları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here