28.7 C
İstanbul
31.4 C
Ankara
32 C
Konya
12 Temmuz Pazar 2020

Korkulu Anlarda Okunacak Dualar

- Advertisement -
- Advertisement -

Korkulu zamanlarda okunacak dualar biçoğumuzun yaşadığı korkuları Allahın izni ile giderilecektir. Yeterki içten ve tam Allah’a teslimiyetle dua edin. Bugün korku için okunacak bazı duaları derledik. Korktuğunuz zaman veya korktuğun bir şeyin başına gelmemesi için hazırladığımız duaları hem arapça hemde Türkçe okunuşlarını okuyabilir ve kendinize bir kalkan yapabilirsiniz.

Öncelikle korkulu yerde ve düşman karşısında, emin ve rahat olmak için Li ilafi’yi [Kureyş suresini] okumalıdır. Yada Mu’avvizeteyn surelerini okumak okumak da faydalıdır. Ayrıca, Li îlâfi süreli, Yani (Kureyş süresini) hergün ve her gece hiç olmazsa onbirer def’a okumalıdır.


TÜRKÇE OKUNUŞU : Sübhânellahi vel-hamdülillahi velâ ilâhe illallahü vallahü ekber velâ havle velâ kuvvete illâ billahil’aliy-yil’azîm, duâsmı da gece gündüz çok okumalıdır.

Peygamberimiz, Allahümme innî es’elüke bihakkis-sâ’ilîne aleyke, ya’nî (Yâ Rabbî! Senden isteyip de, verdiğin kimselerin hatırı için, senden istiyorum!) derdi ve böyle duâ ediniz buyururdu. Sebeplere yapışıp, emredilen şeyler okunduktan sonra böyle duâ etmelidir.

İmam-ı Rabbanî hazretleri, talebeleri ile, uzak bir yere giderken gece, bir handa kaldılar. “Bu gece bir belâ zuhur edecektir.

TÜRKÇE OKUNUŞU : “Bismillâhillezî lâ-yedurru ma’asmihişey’ün fil-ard-ı velâ fıssemâî ve hüvessemî’uralim” duâsını besmele ile okuyun!” buyurdu.

Gece büyük yangın oldu. Her odada eşyalar yandı. Duâyı okuyanlara birşey olmadı. Dert, belâ, fitne ve hastalıklardan korunmak için, sabah-akşam, İmâm-ı Rabbanî hazretlerinin bildirdiğini hatırlayarak, üç defa okumalıdır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

“Bir yere gelen kimse TÜRKÇE OKUNUŞU : “Eûzü bikelimâtillâhi-ttâm-mâti min şerri mâ haleka” okursa, o yerden kalkıncaya kadar, ona hiçbir şey zarar veremez.”

Korkulu şeyden kurtulmak veya bir dileğe kavuşmak için, Taha sûresi’nin 37. ayetinden (Velekad’dan), 39. a-yetin sonuna (ala ayniye) kadar (69) kağıda yazıp, su geçirmez bir kılıfla mesela PVC ile kaplatıp yanında taşımalıdır. Faydası çok görülmüştür.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

Şol Cihan Bir Hayaldır Kaside Sözleri

Şol Cihan Bir Hayaldır ilahi Sözü Şol dünya zinetine, verme gönül sakın hâ Fânidir ânın zevk-i gel rengine boyanmaHaktır benim bu sözüm, gelin kâra dayanma Gerçeklere teslim...

Cemal Kuru Gelsene Sözleri

Dünya düzenînî bozmuş, Ümmetîn perîşan olmuş, Gül bağımda güller solmuş, Gelsene, gelsene, gelsene, gelsene, Ya Muhammed gelsene, Hu ! Gül bağımda gülüm solmuş, Gelsene, gelsene, gelsene, gelsene Ya Muhammed gelsene, Hu !Mahsun gönüller...
- Advertisement -

Aşık Veysel Kükredi Çimenler Açıldı Güller Şiiri

İşte Âşık Veysel Şatıroğlu tarafından yazılan Kükredi Çimenler Açıldı Güller adlı sözleri.. Kükredî çîmenler açıldı güller Al şala bürünür bahçeler bağlar Ömrümden gîdîyor bu geçen günler Ah çektîkçe dîdelerîm...

Rüyada Zerde Görmek Ne Manaya Gelir

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri : ZERDE: Rüyada görülen zaferansız beyaz zerde, menfaate, zaferanlı ve sarı olursa hastalığa yorumlanır.Rüyada görülen zaferansız beyaz zerde, menfaate, zaferanlı ve...

Abdurrahman Önül Şükür Ya Rab Sözleri

Abdullah Önül şükür yarab ilahileri sözleri Bîz o büyük Muhammede ümmet olduk şükür ya Rab Cennet gülü o servere ümmet tacın verdîn ya Rab Arıyoruz Habîbînî verdîn...

İbrahim Tatlıses Senin Pabucun Dama Sözleri

Sana çok yalvarmıştım Kapında ağlamıştım Bir tek sana yanmıştım Senin pabucun damaİsteseydim ellisi Kırar ince bellisi Hemde çifte tellisi Senin pabucun damaBaşımı taşa vurdum Gözümü yaşa vurdum Doluyu boşa vurdum Senin pabucun damaİsteseydim...
- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here