8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları ve Sözleri 2024

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kadınlar bir ülkenin geleceği , bir toplumu toplum yapan en önemli değerlerdir. Bu güne kadar Dünya kadınlar günü ile ilgili bir çok yazı ve etkinlikler yapıldı ve yapılmayada devam edilmektedir. Dünya kadınlar hakları günü mesajların’dan önce şunu söylemek isteriz. İslâmiyet kadına pek büyük bir mevki ve şerefli bir makam vermiştir.

Elbette ki kadınlar her dönem için çok değerli ve önemli varlıklardır. Bunu’da Kitabımız olan Kur’anı Kerim bundan 1400 sene evvelce söylemiş ve bizlere “Ana-babanıza öf bile demeyin.” (İsra, 17/28) buyurmuştur. Bu nedenle olaya ilk olarak böyle bakarız. Diğer taraftan her yıl olmak üzere Dünya kadınlar günü kutlanmaktadır. Dünya kadınlar günü, birleşmiş milletlerin kabul ettiği bir gündür ve dünya genelinde her yerde hemen hemen kutlanır.

Kadınlar Günü Tarihi geçmişten günümüze hayatın içerisinde her anlamda kendine yer edinme mücadelesi veren ve yaptıkları işlerde büyük başarılara imzasını atmayı başaran dünya kadınlarının bu özel günlerinde onların değerli olduğunu hissettirmeniz için sadece Kadınlar Günü mesajları ya da sözleri yeterli olacak mı veya olmayacak mı siz karar verin.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, tüm dünya kadınlarının kutladığı uluslararası bir gündür. İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır.

Bu günde tüm kadınlar bir bütün olup içinde bulundukları toplumların kadınlar ile ilgili problemlerini dile getirirler ve diğer insanlarla eşit olduklarını vurgularlar. Yılın sadece bir günü kadınları hatırlamak onların aile ve toplum üzerindeki değerlerini ön plana çıkarmakla onların hak ettiği kazanımlar ödenmiş olmaz. Özellikle erkekler bilmelidir ki annelerimiz, kız kardeşlerimiz, eşlerimiz ve kız evlatlarımız da birer kadındır. Bunun bilincinde olan ve diğer kadınların da tıpkı kendi annesi, eşi, kızı veya kız kardeşi gibi olduğunu kavrayan bir erkek, kadınlara çok daha fazla önem vermelidir.

Türkiye’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında “Emekçi Kadınlar Günü” olarak kutlanmaya başlandı. 1975 yılında ve onu izleyen yıllarda daha yaygın, ve yığınsal olarak kutlandı, kapalı mekanlardan sokaklara taşındı.

“Birleşmiş Milletler Kadınlar On Yılı” programından Türkiye’nin de etkilenmesiyle, 1975 yılında “Türkiye 1975 Kadın Yılı” kongresi yapıldı. 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi’nden sonra dört yıl süreyle herhangi bir kutlama yapılmadı. 1984′ten itibaren her yıl çeşitli kadın örgütleri tarafından “Dünya Kadınlar Günü” kutlanmaya devam ediliyor.


Ben şu iki zayıfın hakkını yemeyi size haram kılıyorum; yetim ve kadın hakki. (Hz. Muhammed s.a.v.) Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk getirsin. Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

Bir kadının ne dediğine değiI, ne demek istediğine kuIak ver. Çünkü onIar, kimse kırıImasın diye bazı şeyIeri söyIemezIer. Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum. Çünkü aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum.. Kadınlar Günün Kutlu Olsun.

Hanımlarınızı üzmeyin Onlar, Allahü teâlânın size emanetidir Onlara yumuşak olun, iyilik edin! [Müslim]  Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

Kadınların özgür olabildiği, kadına saygının olduğu bir yıl olması dileğimle… Kadınlar Gününüz kutlu olsun.”

Bir kadın güçIüdür asIında. Hatta erkekIerden çok daha güçIüdür; ama ister ki, erkeğin gücü kendisine huzur versin.  Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Dünya Kadınlar Günü”nüz kutlu olsun.

Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimse değer verir Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür.Dünya Kadınlar Günü”nüz kutlu olsun.

Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun

Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabır için çok teşekkürler kadınlar günün kutlu olsun..

Bir kadın, anne oIana kadar çocuktur. Dünya Kadınlar Günü”nüz kutlu olsun.

“Mü’minlerin îmân bakımından en mükemmeli, huyu en iyi olanıdır. Hayırlınız, kadınlarına karşı hayırlı olanlardır.” (Tirmizî, Radâ` 11. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Sünnet, 15; İbni Mâce, Nikâh 50) Dünya Kadınlar Günü”nüz kutlu olsun.

Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır. 8 Mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun

KadınIarın saçIarı biIe kırıIır, gerisini siz düşünün…Dünya Kadınlar Günü”nüz kutlu olsun.

Bir kadının eIinden hayaIIerini aImak, bir kapIanın yanından yavrusunu aImak kadar tehIikeIidir. Dünya Kadınlar Günü”nüz kutlu olsun.

Güneş yüzlü annem, ellerinden öperim. Kadınlar günün kutlu olsun..

Bütün gece ağIamaktan heIak oIup ertesi gün hiçbir şey oImamış gibi güne devam eden canIıya kadın denir.  8 Mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun

Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Kadın deyip geçmeyin! Sevdimi sever öIümüne kadar; siIdimi siIer tozuna kadar! Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun

Bu sabah mavi bulutları avucuna, mutlulukları gönlüne, sevgimi usulca kalbine bırakıyorum. Güneş her zaman senin için doğsun, en güzel günler seninle olsun. Kadınlar günün kutlu olsun.

Çiçek koku vermek, ateş ısıtmak, kadın da mesut etmek için yaratıImıştır. 8 Mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun

Bir topIumun geIişmesini görmek için, önce o topIumdaki kadınIara bakınız. Kadınlar günün kutlu olsun.

Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır. 8 Mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.

KadınIar omuz omuza sıraIandıkIarında aradan kimse geçemez. Kadınlar günün kutlu olsun.

Emek veren, acı çeken, özlem duyan, hakkını savunan tüm kadınlar 8 Mart Kadınlar Günü Kutlu Olsun

KadınIar bütün dünyada ikinci sınıf yaratık oIarak görüIürIer, ama dünyayı bir arada tutanIarda onIardır. Kadınlar günün kutlu olsun.

Aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum.. Kadınlar günün kutlu olsun.

Bütün kadınIar, sönmektense, yana yana tükenmeyi tercih ederIer. Kadınlar günün kutlu olsun.

Bir günümde degıl her günümdesın. her gün her sanıye benimlesin. her zaman bana destek oldun. sen benim icin cok özelsın. kadınlar gunun kutlu olsun..

Dünyadaki en sağır edici ses, acı çeken bir kadının suskunluğudur. Kadınlar günün kutlu olsun.

Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.

”Kadınlar anlaşılmak için değil yaşanmak içindir! Yaşanacak kadın bulduysanız, anlamak için vakit kaybetmeyin! ” Kadınlar günün kutlu olsun.

Baş tacı kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum

Havayı geldiği gibi, rüzgarı estiği gibi, kadını da olduğu gibi kabul edin. Kadınlar günün kutlu olsun.

Mücevher gibidir, bir kadının gözyaşIarı. Onlar damladıkça, sizin değeriniz düşer. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü canı gönülden kutlarım.

“Kadın olmak çok zor bir iştir çünkü erkeklerle uğraşmak zorundadırlar.” Kadınlar günün kutlu olsun.

Dünyanın yarısını kadınlar oluşturur, diğer yarısını da kadınlar yetiştirir. Kadına saygılı ol! Kadınlar günün kutlu olsun.

Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Peygamberimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır) sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.

kelımelerle anlatılamayan fedakarlık ve karsılıksız sevgıyı, tarıf et desen bana herhalde sadece “anne” derdım.. kadınlar gunun kutlu olsun..

Her kadın bir çiçektir. Bu özel günlerinde onlara bir çiçek hediye edelim. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

ANNEYE KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI

Ateş karşısında bozulmayan altın, altın karşısında bozulmayan kadın; kadınlar günün kutlu olsun.

Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Annemsin. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün Kutlu Olsun..Seni çok seviyorum.

Anneciğim, bir günümde değil her günümdesin, annem olman dünyadaki en büyük şansım, iyiki varsın, seni çok seviyorum kɑdınlar günün kutlu olsun.

SEVGİLİYE 8 MART KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI

Sevgilim, birgün umarım bana gösterdiğin sevgi ve sabrı sana gösterebilme şansım olur… Kadınlar Günün Kutlu Olsun.

Aşkım seni çok seviyorum! Belki sevgimi her zaman gösteremiyor olabilirim ama sen bunu daima biliyorsun. Kadınlar günün kutlu olsun sevgilim.

Yokluğun yağmura yazı yazmak kadar zor, sensizlik ölüm kadar acı, sen nefes kadar önemli, canım kadar değerlisin, iyi ki varsın birtanem. Kadınlar günün kutlu olsun.

Canım arkadaşım, sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünyɑ Kadınlar Gününü kutluyorum.

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslendiğimde ya acım dinmiyor ya da sevgim coşuyor. Kadınlar günün kutlu olsun.

Dostum, arkadaşım, sırdaşım! Bir gün, umarım bana gösterdiğin sevgi ve sabrı sans gösterebilme şsnsım olur. Seni çok seviyorum! Kɑdınlsr günün kutlu olsun.

Kısa bir mesaj olmalı bu. Sana binlerce öpücük ve sevgi yolluyorum buradan.. Bil ki unutulmadın.. Kadınlar günün kutlu olsun!

Güneş yüzlü annem, ellerinden öperim. Kadınlar günün kutlu olsun..

Eğer yanınızda olsaydım size sımsıkı sarılır, yaşam boyu gözlerinizdeki ışıltının devam etmesini, huzurlu bir hayat sürmenizi dilerdim. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Mesafeler uzak olsa da, yüreğim hep senin canım.. Kadınlar günün kutlu olsun.

Dünyada birçok insan vardır. Kimi mutlu, kimi mutsuz.. Kimi gülüyor, kimi ağlıyor.. Ama tüm güzelliklere ve mutluluklara layık biri var; O”da şu anda bu mesajı okuyor. Kadınlar Günün Kutlu Olsun!

 

 

ARKADAŞ İÇİN KADINLARI GÜNÜ MESAJLARI

Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Kadınlar günün kutlu olsun.

Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabır için çok teşekkürler kadınlar günün kutlu olsun..

Aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum.. Kadınlar günün kutlu olsun.

Bu sabah mavi bulutları avucuna, mutlulukları gönlüne, sevgimi usulca kalbine bırakıyorum. Güneş her zaman senin için doğsun, en güzel günler seninle olsun. Kadınlar günün kutlu olsun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mersin eskort -
deneme bonusu
- deneme bonusu veren siteler - Goley90 Giriş - youtube beğeni satın al - buy youtube likes - istanbul escorts - beşiktaş escort - beylikdüzü escort - postegro - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - istanbul escort - Baywin Giriş - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - bonusu veren siteler - sahabet güncel adres - onwin kayıt