En Güzel Cuma Günü Mesajları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cuma Günü bir başkadır müslümanlar için. En Güzel Cuma Mesajları internetten arayıpta sevdikleriyle mübarek cuma mesajlarını yollarak kutlayan kişi için daha bir özeldir. Biliyorsunuz ki Bu günün cuma adını alması bilhassa toplantı günü olmasından kaynaklanmaktadır. Cuma gününün Müslümanlar için önemli bir gün olmasının sebeplerinden birisi de, bu günde kılınan Cuma namazıdır. Bu günde Müslümanlar camide toplanıp birlikte Cuma namazını kılarlar. Topluca yapılan bu ibâdet, o günü bayram günü değerine yükseltir. Bu cumaya’da yetiştik diyenler cuma namazı saati yavaş yavaş yaklaşırken insanlar camiye yavaş yavaş gitmek için hazırlanırken cumadan önce cuma günü için müslümanlar yukarıda belirtiğimiz gibi cuma ile ilgili mesajlarını birbirleriyle paylaşırlar.

Şimdi şöyle bir soru aklınıza takılabilir. Cuma gününün diğer günlerden ayrıcalığı nedir denildiği zaman en güzel cevabı Efendimiz şöyle buyurarak:  “Güneşin doğduğu en hayırlı gün cumadır; Âdem o gün yaratılmış, o gün cennete girmiş ve o gün cennetten çıkarılmıştır; kıyamet de cuma günü kopacaktır” hadisiyle bu günün özelliğini dile getirmiştir.

Bu sebeble Cuma gününe Seyyidü’l-eyyam, yani, günlerin itibarlısı,efendisi de denir.

Cuma suresinin 9. ayeti kerimesinde Yüce Allah (c.c.) mealen “Ey iman edenler, Cuma günü namaz için ezan okunduğu zaman, hemen Allah’ın zikrine (namaza) koşun. Alış verişi bırakın, böyle hareket ederseniz sizin için daha hayırlıdır” buyurur. Hz. Peygamber (s.a.v), Mekke-i Mükerreme’den Medine-i Münevvere’ye hicret ederken, Ranuna denilen mevkiye geldiğinde, Cuma namazı farz kılınmış ve peygamberimiz ilk Cuma namazını burada kılmıştır.

Bu sebeple bir müslüman cuma günü salih amelleri artırmalıdır. Allah’ın kardeş ilan ettiği Müslümanlar, bütün mübarek gün ve gecelerde olduğu gibi cumayı da bir vesile, bir fırsat bilerek yaratılış gayeleri olan ubûdiyetin (Zâriyât 51/56) gereğini, Allah’ın emri olan hayırda yarışmayı (Bakara 2/148) ufkunda sergilerler ve sergilemelidirler.

İşte En Güzel Cuma Kutlama Sözleri

“Selamın aleyküm” der müminler birbirine
Cuma namazı için doluşurlar camiye
“Cuma’n mübarek olsun” kelimesi dillerde
Huzur dolar heryere birlik var gönüllerde..

Ne ev sahibiyim bu alemde, Nede kiracı. Sadece bir ömür misafirim. Geldiğim saat belli, Gideceğim saat bilirsiz. Yüreğim kıymet bilene emanet. Gerisi Rabbime teslimiyet Hayırlı Cumalar

Hidayet; insan ruhunun yaşarken Allah’a ulaşmasıdır. Hidayet, İslâm’ın en önemli kavramıdır.

Elleriniz açık, kalbiniz sevgi dolu olsun gözlerinizde iki damla yaş olsun sağanak sağanak yağan rahmet dergahından bir damla da size nasip olsun kardeşliğin en güzeli duadır kardeşler dualarınız kardeşleriniz için olsun cumanız gibi bütün günleriniz rahmet olsun…

Mübarek Cuma günü yapılacak ibadetlere, diğer günlerde yapılanların, en az iki katı sevap verilmektedir. Buna karşılık ise, Cuma günü yapılan günahlar da iki kat yazılmaktadır. Cuma gününü en hayırlısı ile geçirmek dileğiyle cumanız mübarek olsun…

Kimi zɑmɑnlɑr vɑrdır en muhɑbbetli en uhuvvetli ve en güzel, en içten müminin bɑyrɑmıdır böyle zɑmɑnlɑr. en güzel günün cumɑ bɑyrɑmın olsun. duɑylɑ

Rabbim bu mübarek gün hürmetine günahlarımızı af buyursun.Bizlere esenlik versin. Selam ve DUA ile … Hayırlı Cumalar.

Allâh’ım Ezânlâ uyânân âbdestle kendine gelen Nâmâzlâ huzurâ vârıp Secde ile yâklâşân, Duâ ile kulluğunu ânlâyân mü’min olmâyı nâsip eyle. âmin! Hâyırlı Cumâlâr.

‘Şüphesiz (bilsinler) ki O Allah, bizzat rızkı veren kuvvet ve kudret sahibidir. Hiç kuşkusuz o zulmedenlere de, (geçmiş) arkadaşlarının (azaptaki ) payı gibi bir pay vardır. Şimdi gelmesi için acele etmesinler. ‘ (Zariyat ~58,59) Cuma Gününüz Bin Mübarek Olsun. Dua eder, Dua beklerim. Selamlar.

Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (s.a.v) şefaati üzerimize olsun. Hayırlı Cumalar.

Af dilemekten çekinmeyin, Hiç bir günah ALLAH’ın Rahmetinden büyük değildir. Hayırlı Cumalar.

Ya Rabbi, ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasip et ve bizlere Cennetini ihsan eyle! Cumanız mübarek olsun.

Yüksek makamlar yüksek tepeler gibidir koşarak çıkanlar nefes darlığı hisseder Hayırlı Cumalar

Binlerce çiçek var, gül başka, milyonlarca insan var ama dost başka, milyarlarca gün var ama Cumalar başka, Cumamız mübarek olsun.

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. saadetler hepimizin olsun. ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. cumanız mübarek olsun.

Dua çiçeğini bilir misin, yeryüzünde sulanır, gökyüzünde açarmış. Melekler kulunuzdan deyip Rabbimize sunarmış. Dualarda buluşmak dileğiyle Hayırlı Cumalar.

Her derde bir deva bulunur ancak ahlaksızlık illetini iyi edecek bir deva yoktur Hayırlı Cumalar

Huzur ve güven içinde yenen kuru bir ekmek,endişe içinde yenen baldan daha tatlıdır. Namus içinde yaşanan bir çadır, ahlaksızlığın hüküm sürdüğü bir köşkte yaşamaktan daha sevimlidir. Cumanız Mübarek Olsun

Gökten ne yağdı da yer kabul etmedi. Toprağa ne ekildi de bitmedi. Bu dünya’ya kim geldi de gitmedi. Hangi dert hangi sıkıntı bitmedi. Allah’ın rahmeti, mağfireti kime yetmedi. Kim Allah dedi de O yetişmedi. Kim gizli gizli yalvardı da O işitmedi. Kim Rabbim dedi de O buyur kulum demedi. Rabbimizin buyur kulum hitabıyla müşerref olanlardan olmamız dileğiyle… Hayırlı Cumalar!

O mucizeleri yaratan Rabbim! Kullarına affedici Rabbim! Sen ne dersen o olur, biliriz. Dualarımızı hayırlıysa kabul eyle. Amin! Hayıurlı Cumalar.

Rabbim sen unutan kullarından etme bizi,dara düşünce hatırlayan kullardan etme bizi yüce rabbim seni her vakit anan kullardan eyle bizi. Cumanız mübarek olsun.

Sade duygular yükselsin göklere, yükseklerde hafakan, gözlerde yaşlar, ona susamış dudaklar kadar, açılan eller var. Cuma günün mübarek olsun…

Bütün güzelliklerin kilidini kendinde bulunduran “Rabbim” Hakkımızda en hayırlı kilitleri aç… Amin. Cumamız bayram tadında olsun inşaALLAH…

Varsın Olmasın hayatta her istediğimiz. Biz olana ‘elhamdulillah’ Olmayana ‘eyvallah’ Demesini biliriz. Hayırlı Cumalar.

İlâhî! Dil verdin, zikrinden ayırma; gönül verdin fikrinden çevirme. İman verdin, daim eyle; ihsan verdin, kaim eyle.

Cumamız mübarék dualarımız vé töbélérimiz kabul olsun. Sélamların én güzéli sizlérin üzériné olsun . Allah Cumanızı kabul vé mübarék éylésin…

Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi sahimiz var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne. Hayırlı Cumalar!

Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği haftanın özel günü olan cumanızı kutlarım.

Allah”ım, peygamberin Muhammed (s.a.v) in hürmeti için senden istiyorum, sana yöneliyorum! Bu mübarek gün dualarımızı kabul eyle. Amin. Hayırlı nurlu cumalar.

Cumayı Cuma yapın, Yalnız Allaha inanın, Cumayı idrak édip, Ondan fazilét kapın Cumanız kutlu olsun..

Ey Rabbim…Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doyma bilmeyen nefisten, yaşarmayan gözden ve icabet edilmeyen duadan sana sığınırız. Bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sen bizleri koru Ey Rabbim… Cumanız mübarek ve kabul olur inşallah…

Allah”ım! İnancımızdan ötürü bizi zillété düşürméyé gayrét édénléré fırsat vérmé. Bizléri İslam yolundan ayırma. (amin) Hayırlı Nurlu Cumalar.

Yuvasız kuşa bile dal verip yuva kurduran Rabbim… Hakkımızda en hayırlısı neyse bizlere de onu nasip eyle… Amin. Cumanı nurlu olsun

Günlerin en değerlisi Cuma’dır. Cuma günü Bayramlardan ve Aşure gününden daha değerlidir. Cuma günü dünyada ve Ahirette müminlerin bayramıdır. Cumanız Mübarek Olsun.

Bu dünya fani sakın güvenme, giden gelmez, gelen durmaz, Allah sevgisi gönülden çıkmaz, gönlünüz iman mekanınız cennet olsun, hayırlı Cumalar…

Cuma günü,günlérin én kıymétlisi,Müslümanların bayramıdırDiğér bayram günlérindén daha kıymétlidir Cumamız Mubarék olsun inşallah..

Cennetine davet et Allahım kabrimizde rahatlik, sıratta selamet, tatlı canımiz sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle Hayırlı Cumalar..

ALLAH’IM! Ruhumu Daraltma, Kalbimi Karartma, Darda koyup Aratma, Hak yolundan Saptırma, Beni SENDEN Başkasına YALVARTMA.. amin..

Her yerde haddînî bîlen, gönül aynasını sîlen, mahşerde beraat edîp yüzü gülen kullarından eyle bîzlerî. Amîn. Cumamız Mübarek Olsun.

Hayatın şéréflisini, rızkın bérékétlisini, vücudun sıhhatlisini, ahlakın fazilétlisini, évladın édéplisini, nasip éylé ya Rabbim. Hayırlı Cumalar dilérim.

Rahmetinden bir Damla yüreğime düşür Ya RAB. Cuman Mübarek olsun.

Bugün bayram olsun, hüzünler dönüşsün sevince. Rabbim yaralarımızı sarsın rauf adıyla, kalbimizdeki marazları gidersin şafi namıyla. Cumamız mübarek olsun! Cumamız mübarek olsun!

Rabbim! Gönlümün tesbihine umut boncukları dizdin tane tane. Her çekişte af diyorum ve sığınıyorum rahmetine. Sen affedicisin affetmeyi seversin. Bizleri de affeyle! Dua ile hayırlı cumalar…

MakbuI, dua ve tövbeIerimizi kabuI, sağIığımızı daim, kazancımızı bereketIi, kaIpIerimizi ve evIerimizi huzurIa doIdursun İnşaIIah. HayırIı CumaIar…

Cumanız Mübarék Olsun, Rabbim Yapacağınız Hér Türlü İbadét Vé Taatlérinizi Kabul éylésin.

Bugün Hîç Salavat Getîrdîn mî? Allahümme Sallî Ala Seyyîdîna Muhammedîn Ve Ala Alî Seyyîdîna Muhammed. Cumamız mübarek olsun.

Cuma günü günah îşlemeden selâmetle geçerse, dîğer günler de selâmetle geçer..

Takdir senindir, Ya Rabbi! Sen ki imkansızı mümkün kılansın; Darda koyma bizi, dara düştüğümüzde de şükredenlerden eyle bizi.. Güzel Cumalar olsun.

ALLAH’ın aşkıyla yan bugün, Mevlana gibi dön bugün, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an. Hayırlı cumalar

Kalbîmîz îman île gönlümüz îslam île dîlîmîz Kur”an île kulağımız ezan île gözümüz nur île dolsun… Evîmîz huzurlu ve neşelî olsun. Hayırlı Cumalar…

Sevdiğiniz için bir kere mutlu olup, bin kere pişman olacağınız bir sevgiyi yaşamamanız dileğimle! Düşleriniz gerçek olsun ama gerçeğiniz asla düş olmasın. Hayırlı cumalar dilerim.

En “HAYIRLI” Dua, “ALLAH”tan Korkan ve “TEMIZ” Bir Kalbe Sahip Birinin Yaptığı “DUADIR” Cumanız Mübarek Olsun.

Ne Yaprağınız kurusun ne gülüşünüz solsun her tuttuğunuz altın olsun avuçlarınıza dualarınız gökyüzünde olsun her an ve her günkî dualaınız kabul olsun. Hayırlı Cumalar

Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar dilerim.

Rabbîm! Gözlerîmden sevgîyle bakan ışıkları eksîk etme, hayırları görmeyî ve her yaratılanı senden dolayı sevmeyî nasîp et! Amîn. Hayırlı Cumalar.

Kaldır başını semaya, aç ellerini Mevla’ya. Sen istemesini bilirSen, Mevla cevap verir duaya. Hayırlı Cumalar

Takdir senindir, Ya Rabbi! Sen ki imkansızı mümkün kılansın; Darda koyma bizi, dara düştüğümüzde de şükredenlerden eyle bizi.. Hayırlı Cumalar

Duɑ çiçeğini bilir misin, yeryüzünde sulɑnır, gökyüzünde ɑçɑrmış. Melekler kulunuzdɑn deyip Rɑbbimize sunɑrmış. Duɑlɑrdɑ buluşmɑk dileğiyle Hɑyırlı Cumɑlɑr.

îşte Yîne Mübarek Cuma Gününe Yetîştîk Rabbîm Cuma Namazınıda Kılmayı Nasîp Eylesîn. Hayırlı Cumalar Dîlerîm

Bu cuma günü herşey gönlümüzce olsun Hayırlı Cumalar.

Benîmle Cuma Namazında Buluşurmusun Cuman Mübarek Olsun.

Bir kapıya bir kere gidersin, İkincisinde utanırsın… Ama Rabbine hergün gidersin Doyamassın… Hayırlı Cumalar Dostlar…

Ey Rabbim Senin O Güzel, Mübarek İsmi Azamla Biz Müslümanları, Tüm Görünür Görünmez Müsibetlerden Koru İnşââllah (Âmîn) Cumanı güzellikler dolu olsun

Allahım! Sana îtaat edîlîr, Sen karşılığını verîrsîn; Sana îsyan edîlîr, Sen bağışlar ve af edersîn, darda kalanlara îcabet eder, zararı, sıkıntıyı ortadan kaldırıp, hastalara şîfa, dertlîlere deva verîr, günahları bağışlar, tövbelerî kabul edersîn. Sen bîzlerîn dualarını kabul buyur

Allahım!
Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbîmîn kapısı büyüktür, kapanmaz. Sen umudunu kaybetme Rabbîm kulunu bırakmaz. Hayırlı Cumalar.

Allah katında günlerin efendisi cumadır. Cumamız mübarek olsun..

Sizden biri dua edince ‘Ya Rabb! DiIersen beni affet! Ya Rabb diIersen bana rahmet et!’ demesin. BiIakis, ısrarIa istesin, zira AIIah TeaIa HazretIeri’ni kimse zorIayamaz. İyi Cumalar

Cuma içindeki icabet saati, (dua ve dileklerin kabul edildiği an) Ramazan içindeki Kadir gecesi gibidir. Cumamız mübarek olsun.

“O yüce Rabbimize hamdederiz, şükrederiz ki, bizleri yedirdi,
içirdi ve bizleri müslümanlardan kıldı.” Hayırlı Cumalar

Gönüller Duada Bîrleşînce, Cumalar Güzelleşîr. Cumanız Mübarek Olsun.

Kul nafilelerle bana durmadan yaklaşır, nihayet onu severim. Bir kere de onu sevdim mi, artık o kulumun işiteceği kulağı olurum, göreceği gözü olurum. Sevilen kullardan olmak duasıyla cumanız mübarek olsun.

Günler bize dostların güzelliğiyle, geceler onların dualarıyla mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamızsa sizlerin sevgisi. Cumanız mübarek olsun.

Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur’an-ı Kerim’i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap Hayırlı Cumalar

Yine takvim yaprakları Cuma’yı gösteriyor,Rabbim bu mübarek gün hürmetine günahlarımızı af buyursun.Bizlere esenlik versin.Ahir zaman fitnelerinden ,kazalardan ,belalardan ,sıkıntılardan ,şerli kimselerin ve şeytanın tuzaklarından bizi ve sevdiklerimizi korusun.Hakkımızda hayırlı olan hacetlerimizi kabul buyursun.Selam ve DUA ile hayırlı cumalar.

Cumanız mübarek olsun cumanın güzelliği sizin ve ailenizin üzerine olsun hayırlı cumalar.

Ve bir Cuma vakti yine avuçlarıma üflüyorum kelimeleri. Hıçkırıklı “Amin”ler dökülüyor kirpiklerimden.. Cumamız mübarek olsun…

Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e, âline, ashabına ve ihvânına, Senin razı olacağın şekilde ve onun hakkını eda edecek bir surette salât ve selâm et, bize ve dinimi Hayırlı nurlu cumalar

Bu güzel cuma gecesinde, rahmetin gök yüzünden yağarken, sana açılan elleri ve çekilen salavat şerifleri boş çevirme Allah’ım. Hayırlı Cumalar dilerim.

Nefsin gözü kördür. İleriyi düşünmez. Ahireti görmez. Rabbim Diyorum Ve Geliyorum Sana Hayırlı Cumalar

Allahım, Sen, benîm Rabbîmsîn; Senden başka îlâh yoktur. Benî Sen yarattın; ben, Senîn kulunum ve gücüm yettîğînce Sana olan ahdîme ve vaadîme bağlıyım. îşledîklerîmîn (kötülüklerîn) şerrînden Sana sığınırım. Üzerîmdekî nîmetlerînî îtîraf eder; günahlarımı da îkrar ederîm. Benî bağışla. Zîra günahları bağışlayan ancak sensîn. Cuma”mız Mübarek olsun Hayırlı nurlu cumalar.

Bütün kapıların anahtarlarını kendinde bulunduran Allah’ım. Hakkımızda en hayırlı kapıyı aç. Hayırlı cumalar dilerim.

Ailene namazı emret kendin de ona sabırla devam et taha süresi / 132 Hayırlı Cumalar

Allah için birbirini seven ve cuma günü birleşen müslümanlara selam olsun..Hayırlı Cuma’lar..

Allahım İman İe Özümüzü Haya İle Yüzümüzü Edep İle Sözümüzü Kuran’ı Kerim İle Ömrümüzü Hayırlı Eyle Cumanız Mübarek Olsun.

Mevlana diyor ki; Dua edecek güzel bir gönlün yoksa, güzel yürekli insanlardan dua iste. Ömrüne ömür katılsın, Gönlüne meltem saçılsın. Bu mübarek günde melekler dört yanını sarsın…Derdine derman, gönlüne iman dolsun..! Hayırlı Cumalar..

Öyle bir dua et ki; Günahın tövbenin büyüklüğünden ağlasın! Şeytandan yaradana sığın ki; nefsin seni değil, sen nefsini yakasın. Hayırlı Cumalar

Cuma’nın mesajı değil, namazı farzdır.. Ama Biz ikisinden’de Yararlanılım İnşaallah Hayırlı Cumalar

Allah’ım! Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı bereketli cumalar dilerim.

Cumanın Değeri Rabbini Anmak süsü Salat Özü İbadettir Hayırlı Cumalar.

Ettiğin her duɑ derdine devɑ, sɑğlığınɑ şifɑ, gözüne nur, gönlüne huzur, ɑilene ve sevdiklerine huzur getirsin. Hɑyırlı cumɑlɑr dilerim.

Cumayı güzel Yapan Cuma Namazıdır. Her Cuma Seni Kendi Huzuruna Davet Eden Yüce Allah’a Bu Cumada Bizi Kendi evinde Buluşturanlardan eylesin Hayırlı Cumalar.

ALLAH sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakmaz.O ancak kalplerinize ve işlerinize bakar.” Hz. Muhammed s.a.v.Cumanız mübarek olsun

Mallarınız ve çocuklarınız ancak birer imtihandır; Allah katında ise büyük bir mükafat vardır. (64/15) Hayırlı Cumalar.

İmkanların bittiği yerde iman vardir. Derdin ne kadar büyük olursa olsun, derdinden büyük ALLAH vardır. Cumanız Mübarek Olsun.

Ey iman Edenler Allah’ı çokça zikredin. (AHZAB – 41) Hayırlı Cumalar..!

Onlar, Sırf Rab’lerinin rızasını kazanmak için sabreder, namazı tam gerektiği şekilde kılarlar. Kendilerini ihsan ettiğimiz rızıklardan gerek gizli, gerek açık bir tarzda bağışta bulunur ve kötülüğe iyilikle mukabele ederler. İşte Onlardır dünya diyarının güzel akibetini kazananlar. (RA’D 22) Cumanız Mübarek Olsun! selam ve dua ile…!

İnsan; Geçmişin Hasretçisi, Geleceğin Özlemcisi, Yaşadığı Anın Şikayetçisidir! ALLAH bizi şikayet değil Şükredenlerden eylesin. (Amin) Hayırlı Cumalar.

Birgün dünyaya ait bir derdin olursa Rabbine dönüp benim büyük bir derdim var deme, derdine dönüp benim büyük bir RABBİM var de.. HAYIRLI CUMALAR

Cuma günümüz mübarek olsun Rabbim günümüzü hayırlı ve bereketli kılsın..

Cuma’nın hürmetine içimizden geçenleri hayırlı kıl cumanız mübarek olsun

Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem. ” Diyen Sevgilinin (S.A.V) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile Hayırlı Cumalar.

Cuma günü geldiği için sevinen bir mümine,kıyamete kadar hergün,o kadar sevap verilir ki,adedini Allah”u Teala bilir.” Cumamız Mubarek olsun inşallah.

“Birbirinizin kusurunu araştırmayın, arkasından çekiştirmeyin, gıybet etmeyin.” Hucurat Suresi 12 hayırlı cumalar

Ey İnsanoğlu! Gaflet uykusundan uyanın! Bekliyor bizi bu o dehşetli günler tevbe edin kardeşler Allah affeder..Hayırlı Cumalar

Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi musibet ve nimetlerle deneriz. Sonunda bize döneceksiniz. (ENBİYA – 35) Cumanız Mübarek Olsun..!

Ömrümüzü, günlerimizi ve bu cumamızı mübarek kıl Allah’ım bizleri doğru olabilen ve de kalabilenlerden eyle Ya Rabbim.

Allahım Bizi Bu Cumada Birleştirdiğin İçin Sana Hamdu Senalar Olsun Hayırlı Cumalar.

Rablerinden korkanlar bölük bölük cennete sevk edilmektedir. Nihayet oraya vardıklarında kapıları açılır ve bekçileri onlara: Selam sizlere ne hoşsunuz; ebedi olarak içinde kalmak üzere haydi girin oraya derler. Hayırlı Cumalar.

Dualarımız kabul olsun inşallah hayırlı cumalar.

Cuma gûnleri,duanın kabul olacağı bir an vardır. Cuma”nın gûndûzû,gecesinden daha kıymetlidir Allah Cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.

Ben, beni seven ûmmetimi almadan cennete girmem.” Diyen Sevgilinin (S.A.V) ûmmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile hayırlı cumalar dilerim. Gûnler bize dostların gûzelliğiyle, geceler onların dualarıyla mûbarek oluyor.Umudumuz dostların hediyesi, duamızsa sizlerin sevgisi.

Mûbarek Cuma gûnû fazilet ve ûstûnlûğûn ûmmette ki kokusudur. Mûminlerin eza, hasret ve keder dolu cumalarında, varlıkların özû, sevdaların en yûcesi olan Sevgili Paygamberimiz Muhammed”imizi (s.a.v) maneviyatta cumalayanlardan olabilmemiz duasıyla. Hayırlı Nurlu Cumalar. Cumamız mûbarek olsun.

Rabbim hizmet kapısından Rahmet nazarından Cennet kokusundan Kendi rızasından mahrum etmesin Hayırlı Cumalar..

Rabbim gûnûmûzû hayırlı ve bereketli kılsın, talebelere zihin açıklığı nasip eylesin. Hayırlı cumalar diliyorum. Kalbinizden gecen tûm dua”lar, dilinizden amin olarak dökûlsûn inşallah. Hayırlı cumalar… Gûnlerin en değerlisi Cumadır.

Kur’an’a cür’et var, göz göre göre, Ayaklar altında, örf, adet, töre, ‘İslam’ türetmişiz, herkese göre; Olmuşuz… Para, pul, putlara tabi; Ne kadar da sabırlısın Ya Rabbi… Anlatmaya, dilde lisan yetmiyor, Utancından, durdu kalem gitmiyor, Ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor; Olmuşuz. Bir kere isyana tabi; Kurtar bizi. Kurtar bizi. Ya Rabbi… AMİN. AMİN. AMİN… Cumanız hayırlı ve mübarek olsun.

Rabbim Seni bugûn de dua edenlerden her daim şûkredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbi Cennet te gezenlerden eyle! Hayırlı Cumalar.

Biz ne biliriz ki Cuma nedir? Cuma’yı kılarken Sahabe-i Kiramın sevinçten gözleri dolardı ve korkudan tir tir titrerdi ama öyle bir korkuyduki bu bir daha ki Cuma’da olmamanın korkusuydu. Biz ne biliriz Cuma günlericami önlerinde meleklerin beklediğini ve cumaya gelenlerin isimlerini gümüş kalemlerle defterlere yazdığını…Her Müslümanın amel defterlerinini gümüş kalemlerle yazılması dileğiyle Hayırlı Cumalar…

Rɑbbim Cumɑ hürmetine, ɑmellerimize ihlɑs, gönlümüze huzur, hɑstɑlıklɑrımızɑ şifɑ nɑsip eylesin. Hɑyɑtımızın en hɑyırlı ɑnındɑ, kendisine lɑyık kul, Efendimiz (s.ɑ.v) lɑyık ümmet eylesin. Şuurlu, esmɑyı seyre dɑlıp, Rɑbbine teslim olɑn kullɑrındɑn eylesin. Cumɑmız mübɑrek olsun inşɑllɑh.

Ya Celil, etme zelil, gönder delil. Ilahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasini ulastir, duaya açilan elleri icabete eristir.

Ey Allahım! Yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et bizlere. Kötü yollara geçenleri gittikleri yoldan geri çevir. Evlerimize mutluluk ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme. Darda ve muhtaç koyma. Amin. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım hamd Sanadır. Salatın, övdüğün ve seçtiğin kulun ve Resulün Muhammed’e ve Onun pak aline, ashabına olsun. Bize bu büyük Cuma gününde alemlere rahmet olarak gönderdiğin Resulüne salat ve selam ederek, katından bağışlanma ve kurtuluş ümit etmeyi nasip et. cumanız mübarek olsun….

Bütün güzeliklerin kilidini kendinde bulunduran Rabbim, hakkımızda en hayırlı kilitleri aç. Amin. Cumamız bayram tadında olsun inşaALLAH.

Dostsuz dünya olmaz imiş, dost duasız kalmaz imiş. Dostun duasını alanın sırtı yere gelmez imiş. Duanızda bulunabilmek ümidiyle hayırlı cumalar…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mersin eskort -
deneme bonusu
- deneme bonusu veren siteler - Goley90 Giriş - youtube beğeni satın al - buy youtube likes - istanbul escorts - beşiktaş escort - beylikdüzü escort - postegro - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - istanbul escort - Baywin Giriş - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - bonusu veren siteler - sahabet güncel adres - onwin kayıt