Rüyada Acele Etmek Görmek Ne Demek

İşte sizi rahatlatacak dini rüya tabirleri ile rüyalarınızın yorumunu bu sayfada öğrenebilirsiniz.Rüya’da Acele Etmek görmek ne anlama gelir. (Rüyada Acele Etmek görmek) İşte Rüyada Acele Etmek görmek neye işarettir açıklaması…

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri :Rüyada bir işte acelecilik yaptığını gören kimse, pişman olur. Çünkü acele şeytanın işidir. Dine ait bir hususta acele ettiğini görmek, iyidir. Eğer acele ettiği şey dünyaya ait ise iyi değildir. Yalnız evlenme hususunda acele ettiğim aörmek hayır ile yorumlanır.

Bir Müslüman yorumcuya göre, rüyada acele düşünme ile, düşünme de acele ile kıyaslanır. Düşünüp acele etmediğini görmek her işte acelenin zıttı ile yorumlanır. Dine ait bir işte düşünerek hareket ettiğini görmek hayır değildir. Bu ancak dünyaya ait işlerde hayırlıdır.

Rüyada bir yolda acele yürüdüğünü görmek, düşündüğü bir işinin geç olacağına, acele ederek gittiği yerde bir vapur veya treni kaçırdığını görmek, eline geçecek bir fırsatı kaçıracağına işarettir.


Seyyid Süleyman Rüya Tabirleri :Rüyada Bu rüya, iyi değildir. Çünkü, şeytan acele davranır ve fesat çıkarır. Acele ettiğini gören, hata yapar.
Kirmani demiştir ki: Rüyasında acele etmeyip, ihtiyatlı hareket ettiğini gören, maksadına selametle nail olur. Hiç bir işinde hata yapmaz.
Bazıları demişlerdir ki: Dini konularda acele ettiğini görmek, iyidir. Rüyada evlilik hususunda acele etmek te hayırla yorumlanır. Bunun dışında dünya işleri için acele ettiğini görmek, iyi sayılmaz.


İbn-i Şirin şöyle diyor: Rüyada acele etmek, pişmanlık duymaya işaret eder.
Cabir’ül Mağribi’ye göre acele rüyası ihtiyatla, yavaş ve tedbirli davranmak ise, acele ile tabir edilir.
Tedbirli ve yavaş hareket etmek; acelenin zıddı ile yorumlanır. Dini hususlarda yavaş hareket etmek, hayır değildir.

Önceki İçerikRüyada Abdest Görmek Ne Demek
Sonraki İçerikZilhicce Ayın’da 10 Günün Özelliği

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here