Rüyada Çöp Görmek Ne Anlama Gelir

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada çöp görmek hayra yorumlanır. Rüyada çöp görmek, işinde başarılı olması için gayret sarfettiğine; bir çöpçü tarafından çöplerin toplandığını veya çöpçüye çöp verdiğini görmek, kendisine yeni bir kazanç yolu tavsiye eldildiğine; çöpçünün bağırarak sokaktan geçişini ve çöplerin kapısının önünde dağıldığını ve orayı kirlettiğini görmek, rızık bereketine işarettir.


Diyanet Rüya Tabirleri : Rüyada çöp görülmesi hayra işaret eder. Bir kişinin rüyasında çöp görmesi; o kimsenin işinde başarılı olması için gayret gösterdiğine, kişinin rüyasında bir çöpçü tarafından çöplerin toplandığını veya kendisinin bir çöpçüye çöp verdiğini görmesi; o kimsenin kendisine yeni bir kazanç yolu tavsiye edildiğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında çöpçünün bağırarak sokaktan geçişini ve çöplerini almadığını görmesi; o kimsenin işlerinin bozulacağına, kişinin rüyasında çöpçüye çöp verirken çöplerin kapının önünde dağıldığını ve orayı kirlettiğini görmesi; o kimsenin rızkının bereketli olacağına yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : süprüntü görmek bayağı işler yapan kimse için hayra, yoksul için zenginliğe, zenginler için yöneticiliğe, mal ve eşya çokluğuna;
Çöp, herkes için izzet ve şerefe delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Çöplük, Toz.)


“YA RABBİ, EĞER ŞU GÖRDÜĞÜM RÜYA HAYIR İSE HAYRINDA DAİM ŞER İSE HAYRA TEBDİL EYLE”

RÜYA NEDİR
İnsanların uyku sırasında gördükleri şeye veya şeylere rüya diyoruz. Arapça kökenli bir kelimeledir. Sözlük Anlamı,görünen şey demektir. Rüyanın türkçe karşılığı”Düş” tür. Ancak düş sözcüğü tam olarak rüya sözcüğünün anlamını karşılamaz. rüya, daha geniş anlamlar ifade eder. Bunların neler olduğu ilerdeki satırlarımızda ele alacağız. Rüya görmeyen insan yoktur. Sadece uyandıktan sonra bazı insanlar rüyalarını hatırlamazlar. Bütün insanları ilgilendiren böyle bir konunun geniş ve tutarlı bir açıklamaya ihtiyacı vardır. Ne yazık ki mayeti itibariyle nesnel şeyler söyleme imkanı yoktur.Zira rüya, ruh gibi çok soyut bir olaydır. Düşünce ve akıl da soyut varlıklar olmalarına rağmen,rüya derecesinde değildirler.
Sonuçlarından hareketle düşünce ve akıl’ı kavramak, onları irdeleyip ortamaya koymak mümkündür. Ama aynı şeyi rüya için söylemek mümkün değildir.

Önceki İçerikRüyada Çöpçü Görmek Neye İşarettir
Sonraki İçerikRüyada Çömlekçi Görmek Neye İşarettir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here