22.1 C
İstanbul
15.8 C
Ankara
17 C
Konya
11 Temmuz Cumartesi 2020

Rüyada Gözyaşı Neye İşarettir

- Advertisement -
- Advertisement -

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada görülen gözyaşı eğer soğuksa ferahlıktır. Sıcaksa, üzüntü ve kederdir.

Rüyasında ağlamadığı halde yüzüne gözyaşlarının aktığı gören kimseye sülalesi hakkında kötü söz söylenir fakat rüya sahibi sözü geçen birisi olur.

Rüyasında gözlerinin sulandığını gören kimse, helal mal biriktirir ve kendisi bunu gizlemeyi çok istediği halde düşmanı o malı açığa vurur. Rüyada yaşların gözünün üzerine akması, rüyayı görenin kalbinin temiz olması ve rahata kavuşmasıdır.


Secdem Rüya Tabirleri : Sıcık gözyaşı üzüntü ve kedere, serin gözyaşı sevinç veferaha, Göz içinde biriken gözyaşları mal biriktirmeye, onların yüzüne akması bunu afiyet le ve cömertçe harcamaya, Gözyaşı yalnızlığa, gurbete, sevgiliye hasrete; hayatı iyi ve doğru anlayıp ahiret yurdu için hazırlanmaya, yufka yürükliliğe ve kalb inceliğine delalet eder.


“YA RABBİ, EĞER ŞU GÖRDÜĞÜM RÜYA HAYIR İSE HAYRINDA DAİM ŞER İSE HAYRA TEBDİL EYLE”

RÜYA NEDİR
İnsanların uyku sırasında gördükleri şeye veya şeylere rüya diyoruz. Arapça kökenli bir kelimeledir. Sözlük Anlamı,görünen şey demektir. Rüyanın türkçe karşılığı”Düş” tür. Ancak düş sözcüğü tam olarak rüya sözcüğünün anlamını karşılamaz. rüya, daha geniş anlamlar ifade eder. Bunların neler olduğu ilerdeki satırlarımızda ele alacağız. Rüya görmeyen insan yoktur. Sadece uyandıktan sonra bazı insanlar rüyalarını hatırlamazlar. Bütün insanları ilgilendiren böyle bir konunun geniş ve tutarlı bir açıklamaya ihtiyacı vardır. Ne yazık ki mayeti itibariyle nesnel şeyler söyleme imkanı yoktur.Zira rüya, ruh gibi çok soyut bir olaydır. Düşünce ve akıl da soyut varlıklar olmalarına rağmen,rüya derecesinde değildirler.
Sonuçlarından hareketle düşünce ve akıl’ı kavramak, onları irdeleyip ortamaya koymak mümkündür. Ama aynı şeyi rüya için söylemek mümkün değildir.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

Mehmet Tevfik Temiztürk Kafir 2 Şiiri

Ayetlerî tanımaz, Hadîslere hîç bakmaz, Mantığı kavrayamaz, Sonrasını anlamaz.Manevîyat dînlemez, Emîrlerîyle oynar. Maddîyat her şeyîdîr. Kendîsînî oyalar.(1995)

Dünyanın Ünlü Şelaleleri

Şelaleler, uzun doğa tutkunları için büyük bir ilgi çeken bir konu olmuştur. Nehrin akan suyun bir uçurum ya da doğada dik bir alan üzerinde...
- Advertisement -

Ahmet Yesevi İlim Şiiri

îlîmsîz bîr tarîkata gîrse kul, Şeytan onun îmanını çalarmış. Mürşîdî kâmîlsîz yola çıksa kul, Şaşkın halde ara yolda kalırmış Bu yolda mahîr bîr mürşîd gerektîr, Mürşîde îhlâslı mürîd gerektîr, Pîrîn...

Mehmet Tevfik Temiztürk Allahla Birliktesin Şiiri

Sana göre bu dünya, Yaşanılacak tek yer, İnkâr etme ALLÂH(c. c.) ’ı, Ahiret bize son yer...Bir gün uyanacaksın, Başka bir âlemdesin, Farkına varacaksın, ALLÂHLA(c. c.) birliktesin…(1995)

Jet Turizm İstanbul (Anadolu) Firması İletişim Telefon Numarası

Firmanın Adı JET TURİZMTelefon (0326) 227 27 97 - 213 37 37 Çağrı MerkeziE-Posta jet@jetturizm.com.trOtogar Tel: (0216) 391 89 00 - 0216 391 89 01İnternet sitesi : www.jetturizm.com.trAdres : Selimiye,...

Lider Adana Seyahat Otobüs Firması İletişim Telefon Numarası

Otobüs firmaların dan online otobüs bileti almak içim otogara (aştiye) gitmeye gerek yok. Ülkemizdeki Otobüs ile bir yerden başka şehre yapacağınız seyahatlerin bilgilerine, firmalarının...
- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here