Rüyada Hazine Görmek Ne Demektir

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada hazine görmek, ilimdir. Rüyada bir hâzineye rastladığını gören kimse, eğer talebe ise ilme kavuşur. Eğer esnafsa ticaret yapar. Her sanatkar için bu rüyanın yorumu böyledir.

Bazan da define elbiseye, maden de evlenmek isteyen için evliliğe yorumlanır.

Define kâr ve ticaret edecek yerdir.

Bazan da kaybolmuş bir şeyi bulmaya ve unuttuktan sonra bir şeyi hatıra getirmeye işarettir..

Bir kimse rüyada bir hazine bulsa ve oraya girmeye mani bazı şeyler olduğunu görse, o kimsenin cimri ve zekatını vermeyen bir adam olduğuna yorumlanır.

Eğer o kimse alimse, ilminde cimrilik ettiğine, eğer vali ise, hükmü altında bulunan kimseler hakkında adaletsizlik yaptığına Yorumlanır.

Define soyu sopu temiz bir çocuğa ve mala yorumlanır.

Rüyada görülen hazine kişinin hanımıdır. Bundan dolayı hâzinesinin yıkıldığını gören kimsenin hanımı ölür.

Rüyada görülen hazine, sırları hıfzetmeye ve işleri gizlemeye ve örtülü zevcelere ve güzel elbiselere yorumlanır.


Secdem Rüya Tabirleri : Öğrenci iiçin ilme, tüccar için bol kazanca ve infak etmeye, yöneticiyse adil davranmaya ve halka şefkat göstermeye, sanat erbabı için mesleğinde isim ve şöhret yapmaya, Hazine kişinin eşine, kendi malına, sırları saklamaya, saman altından su yürütmeye yyahut güzel elbiseye, Hazine bulunsa fakat ona erişilerek alanımasa cimriliğe ve zekatını vermemeye, halka ve kendine zulmetmeye delalet eder.


“YA RABBİ, EĞER ŞU GÖRDÜĞÜM RÜYA HAYIR İSE HAYRINDA DAİM ŞER İSE HAYRA TEBDİL EYLE”

RÜYA NEDİR
İnsanların uyku sırasında gördükleri şeye veya şeylere rüya diyoruz. Arapça kökenli bir kelimeledir. Sözlük Anlamı,görünen şey demektir. Rüyanın türkçe karşılığı”Düş” tür. Ancak düş sözcüğü tam olarak rüya sözcüğünün anlamını karşılamaz. rüya, daha geniş anlamlar ifade eder. Bunların neler olduğu ilerdeki satırlarımızda ele alacağız. Rüya görmeyen insan yoktur. Sadece uyandıktan sonra bazı insanlar rüyalarını hatırlamazlar. Bütün insanları ilgilendiren böyle bir konunun geniş ve tutarlı bir açıklamaya ihtiyacı vardır. Ne yazık ki mayeti itibariyle nesnel şeyler söyleme imkanı yoktur. Zira rüya, ruh gibi çok soyut bir olaydır. Düşünce ve akıl da soyut varlıklar olmalarına rağmen,rüya derecesinde değildirler.
Sonuçlarından hareketle düşünce ve akıl’ı kavramak, onları irdeleyip ortamaya koymak mümkündür. Ama aynı şeyi rüya için söylemek mümkün değildir.

Önceki İçerikRüyada Hayvan Kırıcı Görmek Neye İşarettir
Sonraki İçerikRüyada Hz. Ali (R.A.) Görmek Ne Anlama Gelir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here