Rüyada Hicr Suresi Görmek Ne Manaya Gelir

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri : Hicr Sûresi: Rüyada Hicr sûresini vaya ondan bir parçayı okuduğunu görmek, Allah katında ve halk nazarında iyi bir kimse olmaya işarettir.

Rüyada Hicr sûresini okumak; güzel rızka, çok sevaba, günahtan kurtuluşa işarettir.


İbn-i Şirin demiştir ki: Bu Sureyi rüya-sında tamamen veya kısmen okuyan yahut okunduğunu işiten, halkın yanında muteber ve ağır başlı olur. Büyük makama ulaşır.


Kirmani diyor ki: Bütün arzuları yerine gelir. Kadri, kıymeti yüce olup, günahlardan uzak durur.


Cafer-i Sadık buyuruyor ki: Rüya sahibi, Allah katında makbul ve muhterem olur.


Nafi ve İbn-i Kesir şöyle diyorlar. Fakir ve miskin olarak vefat eder.


İbn-i Fuzale’ye göre, rüya sahibi hakimse; eceli yaklaşmıştır. Hükümdarsa, ahlakı ve şöhreti iyi olur. Tüccar ve esnafsa kazancı artar.


Abdulgani’en Nablusi demiştir ki: Allah indinde ve halk nazarında makbul ve güzel olup, helal rızk elde eder. Sevap kazanır.


Molla Cami Rüya Tabirleri : Rüyada Hicr süresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek, Allah katında ve halk nazarında iyi bir kimse olmaya işarettir.Rüyada Hicr süresini okumak, güzel rızka, çok sevaba, günahtan kurtuluşa işarettir.


“YA RABBİ, EĞER ŞU GÖRDÜĞÜM RÜYA HAYIR İSE HAYRINDA DAİM ŞER İSE HAYRA TEBDİL EYLE”

RÜYA NEDİR
İnsanların uyku sırasında gördükleri şeye veya şeylere rüya diyoruz. Arapça kökenli bir kelimeledir. Sözlük Anlamı,görünen şey demektir. Rüyanın türkçe karşılığı”Düş” tür. Ancak düş sözcüğü tam olarak rüya sözcüğünün anlamını karşılamaz.

Rüya, daha geniş anlamlar ifade eder. Bunların neler olduğu ilerdeki satırlarımızda ele alacağız. Rüya görmeyen insan yoktur. Sadece uyandıktan sonra bazı insanlar rüyalarını hatırlamazlar. Bütün insanları ilgilendiren böyle bir konunun geniş ve tutarlı bir açıklamaya ihtiyacı vardır. Ne yazık ki mayeti itibariyle nesnel şeyler söyleme imkanı yoktur.

Zira rüya, ruh gibi çok soyut bir olaydır. Düşünce ve akıl da soyut varlıklar olmalarına rağmen,rüya derecesinde değildirler.Sonuçlarından hareketle düşünce ve akıl’ı kavramak, onları irdeleyip ortamaya koymak mümkündür. Ama aynı şeyi rüya için söylemek mümkün değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin