Rüyada İslami Alim Görmek Neye İşarettir Anlamı

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada bir alimin elini öptüğünü gören, onun ilminden yararlanır. Alimin kendisine birşey verdiğini görenin dünyada ve ahi-rette itibarı büyük olur. Cahil birinin rüyada kendisinin alim olduğunu görmesi, işlerinin ters gideceğine işarettir.

Molla Cami Rüya Tabirleri : Rüyada Bir kimsenin rüyada islam alimlerinden herhangi birini görmesi, kadri yüksek ve herkes tarafından sevilen kimse olduğuna işaret eder. Rüyada alimler görmek, ilimde ilerlemeye, hidayete, hikmet ve irfana işaret eder. Bazı kere de islam alimlerini görmek, ferahlık ve sevince, sürür ve müjdeye işaret eder.

Diyanet Rüya Tabirleri : Rüyada Bir kimsenin rüyasında İslâm âlimlerinden bir âlimi görmesi; o kimsenin değerinin yüksek, herkes tarafından övülen ve bildiği şeylerle amel eden bir kişi olduğuna işaret eder. Rüyada İslâm âlimlerinin görülmesi; rüya sahibinin ilminde yükselmesine delalet ettiği gibi, bolca nasihatte bulunmaya, ferahlığa ve sevince yorumlanır. Alim ve fakih olmadığı halde rüyasında kendisinin âlim olduğunu ve herkesin kendisinden bir şeyler sorduğunu, verdiği cevabı da insanların kabul ettiklerini görmesi; o kimsenin bir belâya ve hastalığa maruz kalacağına delalet eder.

Önceki İçerikCuma Suresi Okunuşu Ve Anlamı (Saad Al Ghamidi)
Sonraki İçerikALEVÎ Ne Demektir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here