Rüyada Kanarya Görmek Nedir

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri : KANARYA: Rüyada kanarya görmek, hırs ve kavgaya yorulur.

Rüyada kanarya öldürmek, önem verdiğiniz kimselerden iltifat ve takdir görmeye işarettir.

Kanaryayı kafeste görmek, huzursuzluğa yorulur.

Kanarya sesi işitmek, ebedi olacak bir aşka işarettir.

Rüyada kanarya gören veya bir kanaryanın cıvıltısını işiten, birine gönül verir. Kanaryayı kafeste görmek ise şöhrete ulaşacağına delâlet eder.

Rüyada kanarya gören veya bir kanaryanın cıvıltısını işiten, birine gönül verir. Kanaryayı kafeste görmek ise şöhrete ulaşacağına delâlet eder.


Molla Cami Rüya Tabirleri : Rüyada kanarya görmek, hayra işarettir. Kanarya gören kimsenin beklediği bir kaybı varsa gelir. Yapılması gereken bir işi varsa o işi yapılır. Üzüntülü ve kederli ise üzüntü ve kederinden kurtulur.


“YA RABBİ, EĞER ŞU GÖRDÜĞÜM RÜYA HAYIR İSE HAYRINDA DAİM ŞER İSE HAYRA TEBDİL EYLE”

RÜYA NEDİR
İnsanların uyku sırasında gördükleri şeye veya şeylere rüya diyoruz. Arapça kökenli bir kelimeledir. Sözlük Anlamı,görünen şey demektir. Rüyanın türkçe karşılığı”Düş” tür. Ancak düş sözcüğü tam olarak rüya sözcüğünün anlamını karşılamaz. rüya, daha geniş anlamlar ifade eder. Bunların neler olduğu ilerdeki satırlarımızda ele alacağız. Rüya görmeyen insan yoktur. Sadece uyandıktan sonra bazı insanlar rüyalarını hatırlamazlar. Bütün insanları ilgilendiren böyle bir konunun geniş ve tutarlı bir açıklamaya ihtiyacı vardır. Ne yazık ki mayeti itibariyle nesnel şeyler söyleme imkanı yoktur. Zira rüya, ruh gibi çok soyut bir olaydır. Düşünce ve akıl da soyut varlıklar olmalarına rağmen,rüya derecesinde değildirler.
Sonuçlarından hareketle düşünce ve akıl’ı kavramak, onları irdeleyip ortamaya koymak mümkündür. Ama aynı şeyi rüya için söylemek mümkün değildir.

Önceki İçerikİbrahim Tatlıses Çoban Kız Sözleri
Sonraki İçerikRüyada Kanat Görmek Ne Anlama Gelir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here