Rüyada Kucaklaşmak Görmek Nedir

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri : KUCAKLAŞMAK: Rüyada hayatta olan birisiyle kucaklaştığını gören kimse, kucaklaştığı miktarca o kimse ile anlaşır ve o nisbette aralarında sevgi belirir.

Bir kimse rüyada bir ölü ile kucaklaştığını ve az bir miktar durduğunu görse, -az kucaklaştığından dolayı- uzun ömürlü olduğuna yorumlanır. Eğer ölü, bir kimsenin boynuna sarılsa ve onu kendisine doğru çekse, o kimse ölür.

Rüyada bir kadınla kucaklaştığını gören kimse ahirete ait ve lüzumlu olan şeyleri terkederek yalnız dünyaca lüzumlu olan şeyleri elde etmeye çalışır.


Secdem Rüya Tabirleri : Biriyle kucaklaşmak sevgi ve muhabbete, anlaşma ve kaynaşmaya, Bir kadınla kucaklaşmak, ahiretin değil de, dünyanın kazanılmaya çalışılmasına, Bir ölü ile az bir süre kucaklaşmak uzun ömre delalet eder.


“YA RABBİ, EĞER ŞU GÖRDÜĞÜM RÜYA HAYIR İSE HAYRINDA DAİM ŞER İSE HAYRA TEBDİL EYLE”

RÜYA NEDİR
İnsanların uyku sırasında gördükleri şeye veya şeylere rüya diyoruz. Arapça kökenli bir kelimeledir. Sözlük Anlamı,görünen şey demektir. Rüyanın türkçe karşılığı”Düş” tür. Ancak düş sözcüğü tam olarak rüya sözcüğünün anlamını karşılamaz.

Rüya, daha geniş anlamlar ifade eder. Bunların neler olduğu ilerdeki satırlarımızda ele alacağız. Rüya görmeyen insan yoktur. Sadece uyandıktan sonra bazı insanlar rüyalarını hatırlamazlar. Bütün insanları ilgilendiren böyle bir konunun geniş ve tutarlı bir açıklamaya ihtiyacı vardır. Ne yazık ki mayeti itibariyle nesnel şeyler söyleme imkanı yoktur.

Zira rüya, ruh gibi çok soyut bir olaydır. Düşünce ve akıl da soyut varlıklar olmalarına rağmen,rüya derecesinde değildirler.Sonuçlarından hareketle düşünce ve akıl’ı kavramak, onları irdeleyip ortamaya koymak mümkündür. Ama aynı şeyi rüya için söylemek mümkün değildir.

Önceki İçerikRüyada Kucaklamak Görmek Ne Manaya Gelir
Sonraki İçerikRüyada Kudret Helvası Görmek Neye Delalettir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here