Rüyada Kundura Görmek Ne Manaya Gelir

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri : KUNDURA: Rüyada kundura görmek, zengin olmaya işarettir.

Kundura giymek, şöhret peşinde koşmaktan zarar görmeye yorulur.

Kundura diktirmek, derin keder ve dost kaybına işaret eder.

Büyük kundura, düğün veya büyük sevince; küçük kundura ise hakkınızda duyacağınız tatsız sözlere yorulur.


Secdem Rüya Tabirleri : Rüyasında yeni bir kundura giyen kişinin evleneceğine veya servet sahibi olacağına; eski kundura giyen kişinin derde düşeceğine yorumlanır. Rüyasında yeni bir kundura giyen kişinin evleneceğine veya servet sahibi olacağına; eski kundura giyen kişinin derde düşeceğine yorumlanır.


“YA RABBİ, EĞER ŞU GÖRDÜĞÜM RÜYA HAYIR İSE HAYRINDA DAİM ŞER İSE HAYRA TEBDİL EYLE” RÜYA NEDİR İnsanların uyku sırasında gördükleri şeye veya şeylere rüya diyoruz. Arapça kökenli bir kelimeledir. Sözlük Anlamı,görünen şey demektir. Rüyanın türkçe karşılığı”Düş” tür. Ancak düş sözcüğü tam olarak rüya sözcüğünün anlamını karşılamaz. Rüya, daha geniş anlamlar ifade eder. Bunların neler olduğu ilerdeki satırlarımızda ele alacağız.

Rüya görmeyen insan yoktur. Sadece uyandıktan sonra bazı insanlar rüyalarını hatırlamazlar. Bütün insanları ilgilendiren böyle bir konunun geniş ve tutarlı bir açıklamaya ihtiyacı vardır. Ne yazık ki mayeti itibariyle nesnel şeyler söyleme imkanı yoktur.

Zira rüya, ruh gibi çok soyut bir olaydır. Düşünce ve akıl da soyut varlıklar olmalarına rağmen,rüya derecesinde değildirler.Sonuçlarından hareketle düşünce ve akıl’ı kavramak, onları irdeleyip ortamaya koymak mümkündür. Ama aynı şeyi rüya için söylemek mümkün değildir.

Önceki İçerikRüyada Kundak Bezi Görmek İslami Açıklaması
Sonraki İçerikRüyada Kunduracı Görmek Nedir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here