Rüyada Pişirmek Görmek Neyin Tabiridir

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri : PİŞİRMEK: Rüyada ateşte bir şeyi pişinceye kadar- pişirmek murada kavuşmaya yorumlanır.

Rüyada su ile eti, pişinceye kadar pişirdiğini gören kimse, muradına kavuşur ve halkın dilinde dolaşır. Eğer et pişmezse muradına kavuşamaz. Rüyada pişirmeye çalışmak, faydasını göreceği bir işi canlandırmaktır. Zira etin iyice pişmesi rızıktır.

Bir kimse rüyada çiğ bir şeyi pişirmeye çalışsa, bir işe teşebbüs eder. Ancak onun iyice pişmesi rızıktır.

Keşkek ve bulamaç yemekleri hariç diğer yemekleri yemek, rı-zıktır.

Eğer suda pişirilen yemek, koyun eti olursa, helal tarafından, şeref ve iyilikle güzel bir hayat sürmeye; sığır eti, faydalı bir işçilikten güzel bir hayat sürmeye yorumlanır. Eğer köpek eti olursa, aşağı bir memuriyete yorumlanır. Kuş eti ise, ticarete ya da şerefli ve zengin bir kavimle helal mal kazanmaya yorumlanır.


Molla Cami Rüya Tabirleri : Rüyada pişirmeye çalışmak, faydasını göreceği bir işi canlandırmaktır. Zira etin iyicepişmesi rızıktır, Bir kimse rüyada çiğ bir şeyi pişirmeye çalışsa, bir işe teşebbüs eder. Ancak onu iyice pişmesi rızıktır. Eğer suda pişirilen yemek, koyun eti olursa, helal tarafından, şeref ve iyilikle güzel bir hayat sürmeye,sığır eti, faydalı bir işçilikten güzel bir hayat sürmeye işarettir. Aslan etini pişirmek ise istemediği bir topluluğa vali olmaktır.

Eğer o et köpek eti olursa, aşağı bir memuriyete işarettir. Yağlı köpek eti, haram malkazanmaya, yağsız köpek eti ise, fakirliğe ve kazanç azlığına işarettir. Kuş eti pişirmek, valiliğe veya ticarete ya da şerefli ve zengin bir kavimle helalmal kazanmaya işarettir. Yırtıcı kuş eti ise, zulmen bir kavim tarafından haram mal ile ticaret yapmaya ve memur olmaya işarettir.


Secdem Rüya Tabirleri : Pişirmek maksadına kavuşmaya, pişinmeye çalışmak bir işi canlandırmaya, Çiy bir şeyi pişirmeye çalışmak bir işe teşebbüs etmeye, pişirmeşi gerçekleştirirse maksadına ermeye ve rızka, Keşkek vu bulamaç dışındaki yemekleri pişirmek rızka; keşkek ve bulamaçç pişirmek üzüntü ve kedere delalet eder.


“YA RABBİ, EĞER ŞU GÖRDÜĞÜM RÜYA HAYIR İSE HAYRINDA DAİM ŞER İSE HAYRA TEBDİL EYLE”

RÜYA NEDİR
İnsanların uyku sırasında gördükleri şeye veya şeylere rüya diyoruz. Arapça kökenli bir kelimeledir. Sözlük Anlamı,görünen şey demektir. Rüyanın türkçe karşılığı “Düş” tür. Ancak düş sözcüğü tam olarak rüya sözcüğünün anlamını karşılamaz.

Rüya, daha geniş anlamlar ifade eder. Bunların neler olduğu ilerdeki satırlarımızda ele alacağız. Rüya görmeyen insan yoktur. Sadece uyandıktan sonra bazı insanlar rüyalarını hatırlamazlar. Bütün insanları ilgilendiren böyle bir konunun geniş ve tutarlı bir açıklamaya ihtiyacı vardır. Ne yazık ki mayeti itibariyle nesnel şeyler söyleme imkanı yoktur.

Zira rüya, ruh gibi çok soyut bir olaydır. Düşünce ve akıl da soyut varlıklar olmalarına rağmen,rüya derecesinde değildirler. Sonuçlarından hareketle düşünce ve akıl’ı kavramak, onları irdeleyip ortaya koymak mümkündür. Ama aynı şeyi rüya için söylemek mümkün değildir.

Önceki İçerikRüyada Piston Görmek Neye Yorumlanır
Sonraki İçerikRüyada Piyano Görmek Neye İşarettir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here