Rüyada Resim Görmek Neye Yorumlanır

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri : RESİM: Rüyada resim görmek, gurbette olan bir yakınınızdan haber alacağınıza veya yakında olan bir yakınınızdan haber alacağınıza veya yakında ona kavuşacağınıza delâlet eder. Bilmediğiniz, tanımadığınız bir kimsenin resmini görmek, bu günlerde bir iş teklifi alacağınıza işarettir. Bir manzara veya çiçek tablosu veya basılmış bir resim görmek, yakında bilmediğiniz bir memlekete yapacağınız bir yolculuğa delildir.


Diyanet Rüya Tabirleri : Bir kimsenin rüyasında orman resmi görmesi; o kimsenin bir evlilik haberi alacağına ve arzusuna nail olacağına, kişinin rüyasında bir hayvan resmi görmesi; o kimsenin o hayvanın huylarından bir kısmının bulunduğu bir kişi ile arkadaşlık yapacağına işaret eder.


Secdem Rüya Tabirleri : Altın ve gümüşten yapılmış resim dünyalığa erişmeye,
Sanat eseri hüviyetini almış değerli tablolardan birini görmek kıymetli bir hediye almaya,
Manzara resimleri – özillikle duvarda olursa- ince ve bedii duygulara, iç huzuru ve mutluluğa;
Natürmort (sebze-meyve resmi) görmek misafire yahut hayırlı nimetlere,
Portre görmek, yüz görmek gibidir, “Yüz” maddesine bakınız.
Hayvan ve insan figürleri bulunan resim dünyanın kendine has zorluk ve mutlulaklarına;
Siyah-beyaz fotoğraf eski dostlara ve onlarla bir araya gelmeye yahut haberleşmeye;
Aile resimleri iyi- kötü hatıralara, Vesikalık resim resmi bir görev yahut yolculuğa,
Resim görmek bazen geçersiz bir yöntemle elinden mal alınmasına, meslekğini kötüye kullanan süfli insana yahut hak olan hususlarda yalan söylemeye delalet eder.


“YA RABBİ, EĞER ŞU GÖRDÜĞÜM RÜYA HAYIR İSE HAYRINDA DAİM ŞER İSE HAYRA TEBDİL EYLE”

RÜYA NEDİR
İnsanların uyku sırasında gördükleri şeye veya şeylere rüya diyoruz. Arapça kökenli bir kelimeledir. Sözlük Anlamı,görünen şey demektir. Rüyanın türkçe karşılığı “Düş” tür. Ancak düş sözcüğü tam olarak rüya sözcüğünün anlamını karşılamaz.

Rüya, daha geniş anlamlar ifade eder. Bunların neler olduğu ilerdeki satırlarımızda ele alacağız. Rüya görmeyen insan yoktur. Sadece uyandıktan sonra bazı insanlar rüyalarını hatırlamazlar. Bütün insanları ilgilendiren böyle bir konunun geniş ve tutarlı bir açıklamaya ihtiyacı vardır. Ne yazık ki mayeti itibariyle nesnel şeyler söyleme imkanı yoktur.

Zira rüya, ruh gibi çok soyut bir olaydır. Düşünce ve akıl da soyut varlıklar olmalarına rağmen,rüya derecesinde değildirler. Sonuçlarından hareketle düşünce ve akıl’ı kavramak, onları irdeleyip ortaya koymak mümkündür. Ama aynı şeyi rüya için söylemek mümkün değildir.

Önceki İçerikRüyada Renk Görmek Ne Demektir
Sonraki İçerikRüyada Resmi Daire Görmek Neyin Tabiridir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here