Rüyada Şarap Fıçısı Görmek Ne Manaya Gelir

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri : ŞARAP FIÇISI: Rüyada dolu bir şarap fıçısı görmek, bütün sıkıntıların geçici olduğuna delildir. İçinde su bulunan bir fıçı görmek, sabırlı olmanız şartı ile arzularınıza kavuşabileceğinize işarettir.


Secdem Rüya Tabirleri : Rüyada dolu bir Şarap fıçısı görmek, bunalim ve sikintilarin geçici olduguna delildir, içinde su bulunan bir fiçicik, sabirli olmaniz sarti ile arzulariniza kavusabileceginize delildir.


“YA RABBİ, EĞER ŞU GÖRDÜĞÜM RÜYA HAYIR İSE HAYRINDA DAİM ŞER İSE HAYRA TEBDİL EYLE”

RÜYA NEDİR
İnsanların uyku sırasında gördükleri şeye veya şeylere rüya diyoruz. Arapça kökenli bir kelimeledir. Sözlük Anlamı,görünen şey demektir. Rüyanın türkçe karşılığı “Düş” tür. Ancak düş sözcüğü tam olarak rüya sözcüğünün anlamını karşılamaz.

Rüya, daha geniş anlamlar ifade eder. Bunların neler olduğu ilerdeki satırlarımızda ele alacağız. Rüya görmeyen insan yoktur. Sadece uyandıktan sonra bazı insanlar rüyalarını hatırlamazlar. Bütün insanları ilgilendiren böyle bir konunun geniş ve tutarlı bir açıklamaya ihtiyacı vardır. Ne yazık ki mayeti itibariyle nesnel şeyler söyleme imkanı yoktur.

Zira rüya, ruh gibi çok soyut bir olaydır. Düşünce ve akıl da soyut varlıklar olmalarına rağmen,rüya derecesinde değildirler. Sonuçlarından hareketle düşünce ve akıl’ı kavramak, onları irdeleyip ortaya koymak mümkündür. Ama aynı şeyi rüya için söylemek mümkün değildir.

Önceki İçerikRüyada Şarap Görmek İslami Açıklaması
Sonraki İçerikRüyada Şarap Mahzeni Görmek Nedir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here