Rüyada Sis Görmek Ne Demektir

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri : SİS: Rüyada görülen sis, rüya sahibinin din ve dünya işlerindeki karışıklığına yorumlanır. Rüyada, üzerine duman çöktüğünü gören kimse, Allah’ü Teala’dan korksun ve yaptığı kötü şeylerden vazgeçsin.


Seyyid Süleyman Rüya Tabirleri : Rüyasında sisin hücumuna maruz kaldığını gören, batıla yönelir. Sis içinde olduğunu gören, üzülür. Etrafını saran sisin dağıldığını gören, selamete çıkar. Bir şeyin üzerini kaplayan sisin dağıldığını gören, önceden anlayamadığı bir meseleyi kavrar. Bir memleket veya bir bölgeyi sisler içinde görmek; orada yaşayanların, kederlere düşeceğine işrettir. Güneşin doğmasıyla sisin dağıldığını görmek; devlet başkanının adaleti sayesinde halkın selamet bulacağına delalettir.


Diyanet Rüya Tabirleri : Rüyada sis görülmesi hayırlı bir rüya değildir. Rüyanızda üzerinize sis hücum ettiğini görmeniz; sizin batıl yola gideceğinize, rüyanızda kendinizi sis içinde görmeniz; sizin keder ve sıkıntıya maruz kalacağınıza yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında etrafında sis olduğunu ve bunun yavaş yavaş azaldığını görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntılarının da yavaş yavaş geçeceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir yeri sis kaplandığını ve tekrar dağıldığını görmesi; o kimsenin önceden anlayamadığı bir işi sonradan kavradığına delalet eder. Rüyada bir memleketin sis içinde olduğu görülmesi; ora halkının keder ve sıkıntı içine düşeceklerine yorumlanır. Güneş doğarak, sis dağıttığının görülmesi; devlet eliyle o sıkıntı ve kederin geçeceğine delalet eder.


Secdem Rüya Tabirleri : Din ve dünya işlerindeki karışıklığa,
Üzerine sis çökmesi ilahi azabı gerektirecek kötülükleri işliyor olmaya;
Sis, tüm insanları içine alan fitneye ve karışıklığa delalet eder.


“YA RABBİ, EĞER ŞU GÖRDÜĞÜM RÜYA HAYIR İSE HAYRINDA DAİM ŞER İSE HAYRA TEBDİL EYLE”

RÜYA NEDİR
İnsanların uyku sırasında gördükleri şeye veya şeylere rüya diyoruz. Arapça kökenli bir kelimeledir. Sözlük Anlamı,görünen şey demektir. Rüyanın türkçe karşılığı “Düş” tür. Ancak düş sözcüğü tam olarak rüya sözcüğünün anlamını karşılamaz.

Rüya, daha geniş anlamlar ifade eder. Bunların neler olduğu ilerdeki satırlarımızda ele alacağız. Rüya görmeyen insan yoktur. Sadece uyandıktan sonra bazı insanlar rüyalarını hatırlamazlar. Bütün insanları ilgilendiren böyle bir konunun geniş ve tutarlı bir açıklamaya ihtiyacı vardır. Ne yazık ki mayeti itibariyle nesnel şeyler söyleme imkanı yoktur.

Zira rüya, ruh gibi çok soyut bir olaydır. Düşünce ve akıl da soyut varlıklar olmalarına rağmen,rüya derecesinde değildirler. Sonuçlarından hareketle düşünce ve akıl’ı kavramak, onları irdeleyip ortaya koymak mümkündür. Ama aynı şeyi rüya için söylemek mümkün değildir.

Önceki İçerikRüyada Sirke Görmek Diyanet Tabiri
Sonraki İçerikRüyada Sitem Etmek Görmek Neye Yorumlanır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here