Rüyada Sofra Görmek Neye Yorumlanır

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri : SOFRA: Rüyada sofra görmek, nimete, davete icabet etmeye, refah içinde yaşamaya ve düşmana galip gelmeye yorumlanır. Ondan yenen şey de yorumca muteber tutulur.

Sofra, kıymet ve rütbe içerisinde bir kazançtın, Sofranın kaldırılması kazancın bitmesidir/’

Sofra, iyilik yapan cömert bir adamdır. Rüyada sofra üzerinde oturduğunu gören kimse, iyi ve cömert bir adamla sohbet yapar.

Sofra üzerinde tertemiz yufkalar ve güzel yemekler bulunduğunu görmek, dost ve arkadaşlarının, dostluk ve sevgilerinin çokluğuna; yufka ve yemeğin azlığı da onların dostluklarının azlığına yorumlanır. Her yufka bir dostluktur.

Sofra üzerinde bulunan bir veya iki çeşit yemek, rüya sahibi ve çocukları için rızıktır. Sofradan çokça yemesi, rüya sahibinin yediği miktarda ömrünün uzun olmasına yorumlanır.

Sofra üzerinde görülen kalabalık, çoluk çocuğun çok olmasına yorumlanır.


Seyyid Süleyman Rüya Tabirleri : Üzerinde yemekler bulunan bir sofra görmek; hayır, menfaat, itibar ve makamdır. Çeşitli yemeklerle donatılmış bir sofra; rüya sahibi ve ailesi için, kısmet ve rızkla tabir olunur.


Diyanet Rüya Tabirleri : Bir kimsenin rüyasında üzerinde hazırlanmış yemek ile birlikte bir sofra görmesi; o kimsenin hayra, menfaate ve nimete kavuşacağına işaret eder. Bir yoruma göre bir kimsenin rüyasında üzeride çeşitli yemekler bulunan bir sofra görmesi; o kimsenin kendisi ve ailesi için rızık ve kısmet geleceğine yorumlanır.


Molla Cami Rüya Tabirleri : Rüyada sofra görmek, nimete, davete icabet etmeye ve refah içinde yaşamaya, düşmana galip gelmeye işarettir. Ondan yenen şey de tabirce muteber tutulur. Sofra, kıymet ve rütbe içerisinde bir ganimettir. Sofranın kaldırılması ganimetin bitmesidir. Sofra, iyilik yapan cömert bir adamdır.Rüyada sofra üzerinde oturduğunu gören kimse, iyi ve cömert bir adamla sohbet yapar. Sofra üzerinde tertemiz yufkalar ve güzel yemekler bulunduğunu görse, bu rüya dost ve arkada şiannın, dostluk ve sevgilerinin çokluğuna yufka ve yemeğin azlığı da onlann dostluklarının azlığına işarettir.

Her yufka bir dostluktur. Sofra üzerinde bulunan bir veya iki çeşit yemek, rüya sahibi ve çocuklan için rızıktır. Sofradan çokça yemesi, rüya sahibinin yediği miktarda ömrünün uzun olmasına işarettir. Sofranın kalktığınıgörmesi rüya sahibinin ömrünün tükenmesine işarettir.Sofra üzerinde görülen kalabalık, çoluk-çocuğun çok olmasına, sofra üzerinde birbirine zıt iki şeyin bir araya gelmesi, harbe işarettir. Sofra düşmanların birbirleriyle karşılaştığı harp meydanıdır. Sofra dine ve müşavire de işarettir.


Secdem Rüya Tabirleri : Nimete, davete icabet etmeye, refah ve mutlulğa, cömert kimseye, Sofra bezi büyük bir ülkeye yolculuk yapmaya, bu yolculuktan feyiz ve bereket meydana gelmesine yahut genişliğe ve rahatlığa delalet eder.


“YA RABBİ, EĞER ŞU GÖRDÜĞÜM RÜYA HAYIR İSE HAYRINDA DAİM ŞER İSE HAYRA TEBDİL EYLE”

RÜYA NEDİR
İnsanların uyku sırasında gördükleri şeye veya şeylere rüya diyoruz. Arapça kökenli bir kelimeledir. Sözlük Anlamı,görünen şey demektir. Rüyanın türkçe karşılığı “Düş” tür. Ancak düş sözcüğü tam olarak rüya sözcüğünün anlamını karşılamaz.

Rüya, daha geniş anlamlar ifade eder. Bunların neler olduğu ilerdeki satırlarımızda ele alacağız. Rüya görmeyen insan yoktur. Sadece uyandıktan sonra bazı insanlar rüyalarını hatırlamazlar. Bütün insanları ilgilendiren böyle bir konunun geniş ve tutarlı bir açıklamaya ihtiyacı vardır. Ne yazık ki mayeti itibariyle nesnel şeyler söyleme imkanı yoktur.

Zira rüya, ruh gibi çok soyut bir olaydır. Düşünce ve akıl da soyut varlıklar olmalarına rağmen,rüya derecesinde değildirler. Sonuçlarından hareketle düşünce ve akıl’ı kavramak, onları irdeleyip ortaya koymak mümkündür. Ama aynı şeyi rüya için söylemek mümkün değildir.

Önceki İçerikRüyada Seki ve Sofa Görmek Tasavvufta ki Yorumu
Sonraki İçerikD Harfi ile İlgili Eş Sesli Kelimeler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here