Rüyada Tavşan Görmek İslami Açıklaması

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri : TAVŞAN: Rüyada tavşan, kadındır. Tavşan tuttuğunu gören evlenir.

Tavşan kestiğini görmek, alacağı hanımın ömrünün az olacağına vorumlanı

Bazı yorumcular, «tavşan görmek, korkak bir insana», bazı yorumcular ise «tavşan, kötü huylu bir kadına yorumlanır», dediler.


Ebu Said’ül Vaaz demiştir ki: Tavşan görmek; zevceye, tutmak; evliliğe delalet eder. Tavşanı kesen, eşinden ayrılır.


El Salimi’nin kavline göre bu rüya, hayır değildir


Cabir’ül Mağribi’ye göre bu rüya; ağır başlı, dindar bir kadına işaret eder. Tavşanının öldüğünü gören, ailesi yüzünden bir musibete uğrar. Tavşanın kendisiyle konuştuğunu gören, halkın şaşkınlığına sebep olacak bir kadınla beraberlik kurar.


Seyyid Süleyman Rüya Tabirleri : Tavşan rüyası; kötü ahlaklı bir kadına, tavşan yavruları ise, üzüntüye delalet eder.


Diyanet Rüya Tabirleri : Rüyanızda bir tavşan görmeniz; sizin bir kadınla (bir erkekle) samimiyet kurarak hatırasını uzun zaman muhafaza edeceğiniz tatlı anlar yaşayacağınıza, rüyanızda kaçmakta olan bir tavşana silâh attığınızı görmeniz; çok güvendiğiniz kişiler tarafından kötü bir şekilde aldatacağınıza delalet eder. Rüyanızda ava giderek bir tavşan vurduğunuzu görmeniz; sevinçli günlerden sonra kederli ve sıkıntılı günler yaşayacağınıza, rüyanızda tavşan eti yediğinizi görmeniz; kısa süreli, gelip geçici bir aşka tutulacağınıza, rüyanızda ay ışığı altında oynaşan tavşanlar görmeniz; büyük bir korkuya kapılacağınıza işaret eder.


Molla Cami Rüya Tabirleri : Rüyada tavşan, kadındır. Tavşan tuttuğunu gören kimse evlenir.Tavşan kestiğini görmek, alacağı hanımın ömrünün az olacağına işarettir.Bazı tabirciler, tavşan görmek, korkak bir insana bazı tabirciler ise, tavşan kötü huylu bir kadına işarettir, dediler. Eline tavşan geçtiğini gören kimse ahlaksız bir hanım alır. Tavşanın etinden, derisinden bir şey aldığını gören kimseye hanımı tarafından az bir hayır isabet eder. Eline tavşan yavrusu geçtiğini gören kimseye üzüntü, keder ve musibet erişir.


Secdem Rüya Tabirleri : Zevceye delalet eder. Beyaz tavşan ağırbaşlı ve sakin bir kadına, Siyah ve çirkin tavşan kötü huylu kadına, Sahip olduğu tavşanın ölmesi çocuklardan gelecek sıkıntıya, Tavşan kesmek eşinden ayrılmaya, Tavşanın kendisiyle konuştuğunu görmek halkın hoş iyyi görmediği bir kadınla arkadaşlığa, Tavşanı tutmak ya da avlamak evlenmeye delalet eder.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin