Rüyada Zeytin Görmek Neye İşarettir Anlamı

İşte sizi rahatlatacak dini rüya tabirleri ile rüyalarınızın yorumunu bu sayfada öğrenebilirsiniz.Rüya’da zeytin görmek ne anlama gelir. (Rüyada zeytin görmek) İşte Rüyada zeytin görmek neye işarettir açıklaması…

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada görülen zeytin, mal ve eşyadır. Sarı zeytin, dinde üzüntü ve kederdir. Zeytin yaprağı, meniyet edilir sağlam bir şeye tutunmaya veya salik kimselere ya da insanların hayırlılarına yorumlanır. zeytin, kolay elde edilen rızka, sevinçe beraber bol geçime yorumlanır.


Diyanet Tabirleri : Yüce Allah Kuranı Kerimde zeytine yemin etmektedir. Allah’ın yemin ettiği şey sadece hayır getirir. Bir kimsenin rüyasında zeytin yediğini görmesi; o kimsenin bir mala kavuşacağına işaret şeklinde tabir olunur. İmam-ı Nablusî’nin yorumuna göre: Rüyanızda ekmekle zeytin yediğinizi görmeniz; bir menfaate erişeceğinize işaret eder. Kişinin rüyasında sarı zeytin yediğini görmesi; o kimsenin eline bir yerlerden mal geçeceğine ve hemen de o malı harcayacağına, bir kişinin rüyasında siyah zeytin yediğini görmesi; o kimsenin keder ve hüzne maruz kalacağına yorumlanır.


Seyyid Süleyman Tabirleri : Sarı zeytin, üzüntü, yeşil zeytin; mal ve mal kaybı, siyah zeytin ise, ölüm ve zarardır. Zeytin yediğini gören dindarsa; mala kavuşur. Günahkarsa, üzüntüye düşer. Kırılmış yahut ezilmiş zeytin; bazı tabirciler için iyi bazıları için kötüdür. Bir mahalde küme halinde birikmiş zeytin görmek; ibadete delalet eder.
Cabir’ül Mağribi şöyle diyor: Ekmekle zeytin yediğini gören, bir fayda sağlar. Sarı zeytin yiyenin eline mal geçer. Fakat, sonra sarfeder. Siyah zeytin; üzüntü ve fesattır.

Önceki İçerikUşşak İlahi Sözleri Gelin Allah Diyelim
Sonraki İçerikRüyada Beyaz Renk Görmek Neye İşarettir Anlamı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here