Tehlikeye Maruz Kalanın Okuyacağı Dua

Rasulullah (sav) buyurdu:

“Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. o çok yüce ve pek büyük olan Allah’ın yardımı olmadan hiçbir güç ve kuvvet yoktur.”

Sıkıntı anında okunacak dua hem “Allah-u Teala’ya sığınıldığı için ecir kazandırır, hem de Allah’ın izni ile beladan kurtulmayı sağlar”. Sıkıntı anında okunan dua şu şekildedir:

La ilahe illallahülazimulhalim, La ilahe illallahurübbül arşilazim, Lailahe illallahu rabbussemavati ve rabbularzi ve rabbularşilkerim.

Anlamı: Azim (yüce) olan ve Halim olan Allah(u tela) dışında ilah yoktur. Arş-ıl azim’in sahibi olan Allah (u teala)’dan başka (tek) ilah yoktur. Arş’ul azim’in rabbi, yerin rabbi ve göklerin tek rabbi Allah’tan başka hak (tek) ilah (asla) yoktur.”

Düşmanla veya benzeri tehlike ile karşılaşıldığı zaman Peygamberimiz aleyhisselam şu dualarının okunulmasını tavsiye buyurmuştur:

1- Allahümme inne necalke fii nuhurihim ve neuzübike min şururihim.

Anlamı: Allahım, onların yakasını (ipini) sana havale ediyorum, şerlerinden (kötülüklerinden) sana sığınıyorum.

2- Allahümme ente azudii, ve entü nasıırii, bike eculu, ve bike esul, ve bike ugatilu.

Anlamı: Allahım (tek) dayanağım (ancak) sensin, yardımcım (sadece) sensin. Seninle (senin izninle) hücuma kalkışılır, seninle (senin izninle ve yardımınla) saldırırım ve senin (verdiğin destek ile) savaşırım

Önceki İçerikHz Zeyneb binti Huzeyme Kimdir Kaç Yaşında Evlendi
Sonraki İçerikHac için ihrama Girdikten Sonra Haccın ibadetlerini Yapmadan Traş Olan Kişi Ne Yapması Gerekir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here