Almanca Lütfen Yavas Konuşunuz Nasıl Okunur

Almanca, Hint-Avrupa dillerinin Cermen dilleri koluna bağlıdır ve dünyanın yaygın lisanlarından biridir. Ayrıca Avrupa birliği’nin resmi dillerinden biri ve en çok kullanılan kelime ve konuşulanıdır. Almcanca öğrenmenin zor olduğunu düşünmeyin. Başta zor gelsede gayretinizle üstesinden geleceksiniz. Bu nedenle Almanca, kelimeler, cümleler, ve en çok kullanılan cümleleri sizler için derledik.

Almanca Kelimeler okunuşu almanca öğrenmek isteyenlerin dikkatle takip ettiği ilgilendiği konuların başında gelmektedir. Almcanca öğrenmenin zor olduğunu düşünmeyin. Başta zor gelsede gayretinizle üstesinden geleceksiniz. Bu nedenle Almanca, kelimeler, cümleler, ve en çok kullanılan cümleleri sizler için derledik. Bunları titizlikle öğrenip tekrar yapmanızı ve bu kelimeleri bol bol kullanmanızı tavsiye ederiz.

TÜRKÇE OKUNUŞU ALMANCA YAZILIŞI TÜRKÇE OKUNUŞU
Lütfen yavas konuşunuz. Bitte sprechen Sie langsam. bitte şprehen zi: langza:m

Almanca tünaydın Guten Abend olarak denmektedir. Yine Guten Abent olarak söylenir.

Almanca alfabesinde bulunan harflerin yazılışını ve telaffuzunu aşağıda görebilirsiniz. Hem büyük harf hem de küçük harf olarak verilmiştir.

Alfabeyi öğrenirken harflerin yanlarına parantez içerisinde harflerin telaffuzunu ekleyeceğim. Bunlara dikkat ederek öğrenmeye çalışmanız Almancayı öğrenme ve konuşma sürecinde sizlere faydalı olacaktır.

Önceki İçerikŞaşkın Ördek Başını Bırakır Kıçından Dalar İle İlgili Cümle ve Kompozisyon
Sonraki İçerikFilistin Led Köyü Şehrin de Yaşamış İslam Alimleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here