Korku Dağları Bekletir İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

Korku dağları bekletir (aşırır), atasözünü anlamı ve cümle içinde kullanmak. Ayrıca Açıklama ve kompozisyon yazmak.

Korku dağları bekletir (aşırır).
Bazen insanlar, zulüm yada ceza görmekten korktukları için dağa çıkarlar, orada güç koşullar altında yaşamak zorunda kalırlar. / İnsan, çetin bir durumla karşılaşma korkusundan, yapmak istediği şeyden istemeye istemeye vazgeçer. Güçlükler, insanın hesabını, planını değiştirmesine yol açar “zor oyunu bozar”.

Kısaca anlamı : Korkunun insan için gerekli bir duygu olduğunu vurgulamak üzere söylenir.

Cümle İçinde Örnek Kullanımı : “Ceza yiyeceğini anlayınca ödevlerini yapmaya başladı.

Açıklama ve kompozisyon : Korku bir tehlike karşısında duyulan heyecan ve bunalımdır. Bu tehlike henüz meydana gelmemiş olabilir. O zaman korku, tehlikenin düşüncesi karşısında duyulmuştur.Korku, insanın varlığını koruma özleminden doğuyor, Varlığımıza zarar verebilecek, özdeksel veya tinsel faydalarımızı veya rahatımızı bozabilecek herşey ve her olay karşısında az veya çok korku duyabiliriz.

Korkunun biz insanları ilgilendiren tanımı, ağırlıklı olarak işin bedensel boyutta yaşanan hislerinde… Genel olarak incelendiğinde; korkudan eli ayağı tutmamak, eli ayağı kesilmek, beti benzi solmak, dili tutulmak, avuçlarının içi terlemek, nefesi kesilmek, gibi yan etkileri olan güçlü bir duygudur, korku.

Not: Bu atasözüyle ile ilgili bir cümle veya bir bilginiz varsa aşağıda yorum kısmına yazarak başkaların okumasına yardımcı olabilirsiniz. Secdem.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here